• سه شنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-2892-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون سیاسی استاندار سمنان هشدار داد:

طرح سخنان نسنجیده تندروها در برخی تریبون‌های استان/ ضرورت ایجاد گفت‌وگوی جدی بین مردم و مسوولان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و رئیس شورای اطلاع رسانی استان سمنان بر ضرورت ایجاد گفتگوی جدی بین مدیران و مردم تاکید کرد و گفت: تریبون‌های رسمی کشور نباید مردم را در مقابل دولت قرار دهند.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، سعید ناجی در سومین جلسه شورای اطلاع رسانی استان اظهار کرد: باید گفت‌وگوی موثر وصادقانه با مردم در دستور کار دستگاه‌های اجرایی استان قرار گیرد که در این زمینه نقش صدا وسیما و رسانه ها بسیار تاثیرگذار است .

معاون استاندار سمنان با اذعان به اینکه دولت بخش اعظمی از حاکمیت است اظهار کرد: دولت از حاکمیت و مردم جداشدنی نیست .

وی با اشاره به نقش شورای اطلاع رسانی استان به عنوان کانون انتقال فعالیت‌های دولت در هر استان افزود: سطح اطلاع‌رسانی در استان از نظر کیفی و کمی باید ارتقا یافته و دفاع از سیاست‌های کلان دولت در تبلیغات و آثار منتشر شده متبلور شود، لذا در این زمینه می‌طلبد مدیران گفتگوی جدی با مردم را در دستور کار قرار دهند .

ناجی با اشاره به شرایط فعلی کشور ادامه داد: در این برهه حساس کشور، بیش از هر زمان دیگری نیاز به تزریق امید در جامعه هستیم لذا در حجم گسترده ای از تبلیغات مختلف، جامعه نیازمند تقویت اقدامات انجام شده دولت است که در این راستا حوزه روابط عمومی و رسانه ها باید صادقانه و خیرخواهانه ورود جدی پیدا کنند .

وی با اشاره به تلاش دستگاه‌های استان در زمینه‌های مختلف گفت: مردم استان باید دلگرم به دستاوردهای دولت باشند و ابتدا به صورت عینی نتایج و خروجی جلسات را درک کنند و در وهله بعدی این موضوع  در سطح ملی باید انعکاس یابد .

  دکترناجی با اشاره به برخی رفتارهای تندروها در جامعه اظهار کرد: دولت بخش بزرگی از حاکمیت است که دفاع از آن دفاع از نظام است، این دولت پیوند محکم و گسست ناپذیری با حاکمیت و مردم دارد اما مشاهده می‌شود برخی وانمود می‌کنند که دولت را از  مردم جدا است و سعی دارند دولت را در برابر مردم و حاکمیت قرار دهند که این خطایی بزرگ است و تیشه به امنیت و اعتماد مردم در جامعه می‌زند .

  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندارسمنان با گلایه از آنچه طرح سخنان نسنجیده از سوی برخی تندروها در برخی تریبون‌های استان می‌خواند بر ضرورت انسجام و وحدت در جامعه تاکید کرد و گفت: بلندگوی نظام، بلندگوی اتحاد است.

دکتر ناجی با یادآوری برخی اقدامات انجام شده تندروها در مراسم روز جهانی قدس در تهران و سخنان نسنجیده از تریبونی در مراسم سالگرد ارتحال امام(ره) دراستان گفت: کسانی که صاحب تریبون هستند، بدانند که بلندگوی نظام بلندگوی اتحاد است و ایجاد تفرقه نمی‌توانند دولت را از مردم و حاکمیت جدا کند .

وی با اشاره به وضعیت ایجاد شده در موضوع برجام خاطرنشان کرد: برجام محصول تصمیم نظام بود و دولت مجری این تصمیم لذا نباید در جامعه ایجاد دلسردی و نا امیدی کرد و هر کس به میزان مسئولیت خود باید صادقانه پاسخگوی مردم در این زمینه باشد

رئیس شورای اطلاع رسانی استان با بیان اینکه این دولت مظلوم نیست، اما در موضع مظلومانه قرار گرفته است، افزود: بی‌تردید  پیوند بین دولت و مردم ناگسستنی است، هر چند مشکلاتی در کشور وجود دارد که محصول مدیریت این دولت نیست و مجموعه ای از عوامل داخلی و خارجی در بروز این مشکلات نقش داشته اند .

وی با اشاره به این که این دولت، دولت خاموش و منفعلی نیست خاطرنشان کرد: باید گفتگوی موثر وصادقانه با مردم در دستور کار دستگاه‌های اجرایی استان قرار گیرد که در این زمینه نقش صدا وسیما و رسانه ها بسیار تاثیرگذار است .

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان نقد منصفانه از سوی احزاب، گروه‌های سیاسی و رسانه‌ها را عامل پیشرفت در جامعه و دولت تدبیر و امید برشمرد و گفت: دستگاه‌های اجرایی استان نیز همراه با سیاست‌های دولت در تبلیغ و انتشار دستاوردهای نظام کوتاهی نکنند و از ظرفیت‌های رسانه‌ها و روابط عمومی‌های استان به نحو احسن استفاده کنند .

  به گزارش ایسنا، همچنین حمیدرضا خدایی راد دبیر شورای اطلاع رسانی استان،جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی و فعالین رسانه استان نیز در این نشست به ارائه نظرات خود پرداختند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: