• دوشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-2591-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دبیر کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان تاکید کرد:

"نرخ بالای سود و عدم پذیرش پروانه بهره‌برداری به‌عنوان وثیقه" دو مانع بهره‌مندی معادن سمنان از تسهیلات رونق

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: در راستای رونق تولید و بهبود فضای کسب و کار و رفع موانع تولید در استان سمنان، ۲۴ واحد معدنی جهت دریافت تسهیلاتی به ارزش ۳۳۵ میلیارد ریال به بانکها معرفی شدند.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، بهروز اسودی در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، نرخ بالای سود و عدم پذیرش پروانه بهره‌برداری به‌عنوان وثیقه را دو مانع بهره‌برداری معادن این استان از تسهیلات رونق تولید برشمرد و اظهار کرد: از مجموع ۲۴ واحد معدنی معرفی شده تا کنون فقط ۵ واحد موفق شده اند تسهیلات خود به ارزش حدود ۱۰۴ میلیارد ریال را دریافت کنند .

وی با بیان اینکه تسهیلات سرمایه در گردش برای معادن معنایی ندارد تصریح کرد: تسهیلات بانکی به‌منظور خرید ماشین آلات و تجهیزات معدنی استفاده می‌شود و با توجه به اینکه معادن مواد اولیه استفاده نمی‌کنند سرمایه در گردش توجیهی ندارد .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان عدم پذیرش پروانه بهره‌برداری توسط بانک‌ها به‌عنوان وثیقه و عدم توجیه اقتصادی نرخ سود تسهیلات را از مهمترین موانع پرداخت تسهیلات به معادن عنوان کرد .

وی اظهار داشت: معادن پایه صنعت هستند و بانک‌های عامل باید ماهیت معدن را از صنعت جدا بدانند و نوع ماهیت مواد معدنی مدنظر قرار گیرد .

دبیر کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، با اشاره به ثبت نام بیش از ۲ هزار و سیصد واحد تولیدی در سامانه بهین یاب افزود: تا کنون ۸۷۳ واحد تولیدی استان به ارزش بیش از ۵۳۴۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده اند که حدود ۶۰ درصد از سهم تسهیلات استان پرداخت شده است .

اسودی با اشاره به دستور کار دوم این جلسه گفت:در این نشست و با تصمیم اعضای کارگروه با پرداخت تسهیلات به ارزش ۳۲ میلیارد ریال به سه واحد صنعتی موافقت شد .

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان در دیگر دستور کار این جلسه از اجرایی شدن ۶۸ درصد از مصوبات این کارگروه خبر داد و خاطر نشان کرد: در بخش رفع موانع تولید کارگروه تا کنون مشکلات ۵۸۸ واحد تولیدی استان بررسی و در جهت رفع موانع یک‌هزار و ۱۴۳۴ مصوبه به تصویب اعضای کارگروه رسیده است .

همچنین در این نشست و در آخرین دستور کار مشکلات بانکی و مالیات دو واحد تولیدی صنایع الکترونیک سازان و پیروز پلاستیک با حضور مدیران واحد بررسی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: