• پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-2990-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون سیاسی و امنیتی استاندار سمنان تأکید کرد:

لزوم بهره‌گیری از دانش فنی روز برای مقابله با بحران خشکسالی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان با اشاره به بحران خشکسالی و کمبود آب در کشور و خصوصاً استان سمنان، بر لزوم بهره‌گیری از دانش فنی و تکنیک‌های علمی به روز، در جهت مقابله و مدیریت بحران خشکسالی در استان سمنان تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، منطقه سمنان، سعید ناجی در جلسه شورای حفاظت از آب استان سمنان افزود: بیشترین میزان آب، در بخش کشاورزی مصرف می شود و ضرورت دارد تا کشاورزان عزیز، با بهره گیری از دانش فنی و تکنیک های علمی و تخصصی در بخش کشاورزی نسبت به مدیریت مصرف و کاهش مصرف آب اقدام کنند.

وی ادامه داد: اینکه در برخی مناطق استان مانند میامی، شاهرود، دامغان حدود 90 درصد مردم از راه کشاورزی امرار معاش می‌کنند، بر کسی پوشیده نیست، اما از طرفی ما در استان سمنان با کاهش بارندگی، کاهش منابع آبی، کمبود آب و خشکسالی مواجه هستیم و لذا باید با استفاده از روش‌های نوین آبیاری و تکنیک‌های علمی مختلف مصرف آب مدیریت شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار سمنان ادامه داد: معیشت و زندگی کشاورزان استان برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است، همچنین از طرفی، کمبود آب و بحران خشکسالی نیز تهدید بزرگی برای امنیت استان خواهد بود، لذا در این زمینه همه باید با تعامل، همفکری و همکاری و همچنین بهره‌گیری از دانش فنی روز، به مقابله با این بحران بپردازیم.

ناجی خاطرنشان کرد: هیچ تهدیدی برای کشور ما کارساز و خطرناک نبوده و خدا رو شکر تمام تهدیدات خنثی و بر طرف شده است، اما مشکل کمبود آب و خشکسالی واقعاً تهدید بزرگی برای کشور و استان سمنان است، امروزه خشکسالی و کمبود آب، امنیت کشور و استان را تهدید می‌کند.

وی با بیان اینکه در حوزه مصرف آب در بخش کشاورزی، شرب و صنعت باید اصلاح رفتار صورت گیرد تأکید کرد: باید به دنبال راهکار مناسبی برای مدیریت مصرف باشیم، در بخش اصلاح رفتار نیز نیازمند فرهنگ سازی، آگاهی بخشی و اطلاع رسانی در جامعه هستیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار سمنان با اشاره به اینکه امروز واقعاً قطعی آب و کمبود آب در بخش شرب بسیار نگران‌کننده است، تصریح کرد: آب گوهری است که به این راحتی دیگر به دست نمی‌آید، پس نباید اجازه دهیم به راحتی از دست برود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: