• سه شنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-1991-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سمنان قطب اصلی تولید قطعات صنعت خودروسازی درکشور

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: هم‌اکنون بیش از ۸۵ درصد قطعات صنعت خودروسازی کشور در استان سمنان تولید و تأمین می‌شود .

به گزارش خبرنگار ایسنا، منطقه سمنان، بهروز اسودی در جلسه بررسی روند اجرایی پروژه شناسایی ظرفیت‌های تولید ملی اظهار داشت: با تسهیلات کارگروه اشتغال استان سمنان، تعداد واحدهای صنعتی غیرفعال استان سمنان از ۳۳ به ۲۷ درصد کاهش یافته است .

وی از فعالیت دو هزار و ۱۰ واحد صنعتی در استان سمنان خبر داد و گفت: از مجموع دو هزار و ۱۰ واحد فعال در حال بهره‌برداری، ۹۲ درصد در بخش صنایع کوچک، سه درصد در بخش صنایع متوسط و پنج درصد معادل ۸۵ واحد در صنایع بزرگ فعالیت دارند .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از وجود ۶۰۰ واحد معدنی فعال در سمنان خبر داد و گفت: معادن زئولیت و سلستین از معادن منحصربه‌فرد در کشور هستند که از حیث تولید رتبه اول را در کشور دارا هستیم .

اسودی گفت: در حال حاضر، ۵۱ هزار نفر در بخش صنعت و چهار هزار و ۲۰۰ نفر در بخش معدن در استان سمنان مشغول به کار هستند و با تسهیلات کارگروه اشتغال، تعداد واحدهای صنعتی غیرفعال استان از ۳۳ به ۲۷ درصد کاهش یافته است .

وی ادامه داد: در بخش سرمایه‌گذاری خارجی در استان سمنان، از سه منطقه ویژه اقتصادی در گرمسار، سمنان و دامغان برخوردار هستیم و کمبود منابع آبی در بخش صنعت و معدن به‌عنوان مشکل اساسی و واردات مواد اولیه از دیگر معضلات در بخش تولید صنایع استان است .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: هم‌اکنون بیش از ۸۵ درصد قطعات صنعت خودروسازی کشور در استان سمنان تولید و تأمین می‌شود .

در این جلسه و با حضور معاونین وزیر صنعت ، معدن و تجارت و بصورت ویدئو کنفرانس با مدیران عامل شرکت شهرک ها و روسای سازمانهای صنعت ، معدن و تجارت استانها ، روند اجرای پروژه شناسایی ظرفیت های تولید ملی مبنی بر بروز رسانی آمار و اطلاعات طرح ها و واحد های صنعتی در داخل و خارج از شهرک های صنعتی در سطح کشور بررسی شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: