• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-1591-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان عنوان کرد:

لزوم نظارت بیشتر بانک مرکزی بر بانک‌های خصوصی/ بانک‌های خصوصی سمنان و ترانزیت نقدینگی به خارج استان

  سرپرست معاونت امورهماهنگی  اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان با انتقاد از آنچه ترانزیت نقدینگی به خارج از استان از سوی بانک‌های خصوصی می خواند گفت:

  به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، دکتر حشمت الله عسگری در نشستی با مدیران و روسای شعبات بانک های خصوصی استان، بحث تقویت اشتغال و تولید توسط بانک‌های خصوصی را جدی عنوان و اظهار کرد: بانک‌های خصوصی نباید عامل ترانزیت نقدینگی از استان شوند.

وی ادامه داد: بانک های خصوصی باید منابع مالی که می تواند به اقتصاد استان کمک کند را در خارج از استان هدایت کنند و در صورت مشاهده چنین موضوعی با خاطیان این ترانزیت به شدت برخورد خواهد شد .

سرپرست معاونت امورهماهنگی اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان با اشاره به نقش سیستم بانکداری اسلامی در توسعه و پیشرفت در جامعه خاطرنشان کرد: بخشی از منابع مالی در سیستم بانکداری خصوصی وجود دارد که بنا به دلایلی، به خارج از استان هدایت شده و پاسخ جدی به مجموعه اقتصادی استان داده نمی‌شود، لذا امکان رصد و ارزیابی منابع مالی میسر نمی شود .

وی از تشکیل شورای هماهنگی بانک‌های خصوصی باهدف تقویت نظام بانکداری استان در آینده نزدیک خبر داد و خاطرنشان کرد : بر خلاف جریان سیاست‌های دولت حرکت کردن زیبنده بخش خصوصیِ اقتصاد کشور و بانکداری اسلامی نیست که در این راستا برگزاری نشست های مشترک بانک‌های دولتی و خصوصی یک ضرورت است .

عسگری با اشاره به مشکلات موجود در نظام جامع بانکداری تصریح کرد: سیاست ها و تصمیمات سیستم بانکداری خصوصی نباید خدشه ای به اعتماد مردم و اقتصاد کشور وارد کند لذا مجموعه مدیریتی استان با بانک‌هایی که به برنامه های توسعه استان توجه نکنند برخورد می‌ کند.

وی‌ مشارکت دادن بانکداری خصوصی در توسعه و ایجاد اشتغال پایدار استان را مهم ارزیابی کرد و گفت: بانک مرکزی بر فعالیت بانک‌های خصوصی باید نظارت بیشتری کند تا با اعتماد سازی، پاسخگویی و شفاف سازی بتوان بانکداری خصوصی را در جهت پایداری به  تعهدات خود با اختیار عمل بیشتر حمایت کرد تا آنها  بتوانند عملکرد خوبی در جذب منابع و کمک به اقتصاد استان در زمینه ایجاد اشتغال و تولید داشته باشند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: