• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-1491-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دبیر شورای معادن استان سمنان خبرداد:

بررسی تعطیلی موقت و بخشودگی حقوق دولتی ۱۴ معدن استان سمنان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از بررسی تعطیلی موقت و بخشودگی حقوق دولتی ۱۴ معدن این استان خبر داد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، بهروز اسودی در شورای معادن استان سمنان که به ریاست دکتر چاوشی استاندار سمنان برگزار شد ، اظهار کرد: اکتشاف، استخراج و فرآوری سه موضوع اساسی در معدن است که نیازمند تقویت زیرساخت ها در بخش معدن است .

وی از بررسی تعطیلی موقت و بخشودگی حقوق دولتی ۱۴ معدن استان به عنوان یکی موارد مطرح شده در شورای معادن استان که امروز 19 خردادماه برگزار شد خبر داد و افزود: بررسی پیشنهاد سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان در خصوص ضابطه‌مند کردن تخفیف کاهش تناژ برای معادنی که کمتر از ظرفیت اسمی برداشت می‌کنند از دیگر دستور کارهای این نشست بود که توسط اعضای شورا مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان بر لزوم اجرای قوانین تاکید کرد و گفت: براساس قوانین فعلی اگر میزان برداشت واقعی در معادن کمتر از ظرفیت اسمی باشد باید حقوق دولتی براساس ظرفیت اسمی محاسبه شود ولی اگر این میزان برداشت بیشتر از ظرفیت اسمی باشد باید بر اساس برداشت واقعی محاسبه شود .

اسودی بتصریح کرد: استان سمنان از ظرفیت بسیار خوبی در بخش معدنی برخوردار است که برای بهره‌برداری بهتر از این ظرفیت باید زیرساخت‌های لازم ایجاد شود.

دبیر شورای معادن استان سمنان از آمادگی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برای همکاری با فعالان حوزه معدن در استان خبر داد و گفت: بخش معدن می‌تواند به افزایش ایجاد اشتغال در استان کمک کند.

به گزارش ایسنا؛ در شورای معادن استان سمنان همچنین مصوبات نشست قبل در خصوص تمدید مجوز برخی معادن و بررسی مسائل زیرساختی و تامین برق معادن جنوب دامغان و شاهرود مورد بررسی و پیگیری قرار گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: