• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 973-597-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

احداث 15 بند با حجم تقریبی بالغ بر 21 هزار مترمکعب در تویه رودبار دامغان

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان از احداث احداث 15 بند سنگ و ملات و بند خاکی باهدف بهبود ذخائر سفره‌های زیرزمینی در تویه رودبار این شهرستان با حجم تقریبی بالغ بر 21 هزار مترمکعب طی یک سال اخیر خبر داد .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، احمد رضا بهاور بااعلام این خبر اظهار کرد: در راستاي رسيدن به اهداف آبخيزداري پیش‌بینی شده ، طی یک سال گذشته عملیات احداث بند سنگ و ملات کلاته رودبار دامغان   با اعتبار   7.4 میلیارد ريــالی از محل اعتبارات ملی و بند و سنگ ملات در منطقه تویه رودبار و بق و طاق و بند خاکی نعیم آباد با اعتبار بالغ بر دو هزار و  488 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی   اجرایی شد.

وی افزود: این عملیات در قالب احداث 15 بند سنگ و ملات با حجمی در حدود 3700 متر مکعب و بند خاکی با حجم 17 هزار و 320 مترمکعب به اجرا درآمد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان كنترل سيلاب و تغذيه سفره‌هاي آب زير زميـــــني منطقه را از اهداف اجرای این طرح‌ها برشمرد و خاطرنشان کرد: اين بندها با توجه حجم بالای مخازن خود قادرند هر بار مقدار قابل توجهی سيلاب را ذخيره و ضمن تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی از خسارات احتمالي سيلاب‌هاي فصلي در پايين دست نیز جلوگيري کنند.

بهاور با اشاره به اهمیت پروژه‌های آبخیزداری در استان تصریح کرد: اجراي پروژه‌هاي آبخيزداري طي سال‌های گذشته نقش بسيار زيادي در حفاظت خاك ،كنترل سرعت و خسارات ناشي از سيلاب و تغذيه سفره‌هاي آب زير زميني ،چاه‌ها و قنوات موجود در منطقه داشته است.

وی یادآوری کرد: عمليات اجرايي طرح آبخيزداري حوزه کلاته رودبار که پیشتر  آغاز شده است به صورت مستمر تا اجراي كل پروژه هاي پيش بيني شده ادامه خواهد داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: