• جمعه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-2492-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی فقیه در استان سمنان:

فرمان هسته‌ای رهبری معظم انقلاب شجاعانه بود/ آمریکایی‌ها به دنبال براندازی ایران اسلامی هستند

نماینده ولی فقیه در استان سمنان، تصمیم مقام معظم رهبری در خصوص برنامه های هسته ای کشور پس از خروج امریکا از ترامپ از برجام را شجاعانه توصیف کرد و گفت: تصمیمات معظم له شجاعانه و روشنگرانه و مبتنی بر اصول فقه اسلامی است و فرمان هسته ای رهبری در مرقد امام نیز شجاعانه و روشنگرانه بود .

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، آیت‌الله سید محمد شاهچراغی در خطبه های آخرین جمعه رمضان اظهار کرد: وجود رهبری فرزانه انقلاب، یک نعمت بزرگ برای ایران اسلامی است که باید قدردان آن بود .

وی با اشاره به سخنرانی اخیر رهبری در مراسم سالروز رحلت امام افزود: سخنان رهبری معظم انقلاب، راه و نقشه راه را پیش روی مسوولان قرار داد .

امام جمعه سمنان، انرژی هسته ای و غنی سازی را نیاز کشور برشمرد و گفت: تصمیمات رهبری مقام معظم رهبری در خصوص مواضع هسته ای باید هرچه زودتر عملیاتی و به سرانجام برسد .

وی با اشاره به خروج یکجانبه امریکا از برجام، تداوم توافق برجام با اروپایی ها را بیهوده دانست و گفت: اروپایی ها به دنبال این هستند که این برجام معیوب و نیمه جان را به ما تحمیل کنند لذا همانطوری که فرمودند نباید به آنها اعتماد کرد .

شاهچراغی، پذیرش آنچه برجام معیوب می خواند را از سوی جمهوری اسلامی غیرممکن دانست و خاطرنشان کرد: دستور رهبری انقلاب در خصوص ازسرگیری غنی سازی و آغاز سریع فعالیت های هسته ای راه درست را پیش پای مسوولان گذاشته است .

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان با اشاره به این سخن ترامپ که  جمهوری اسلامی ایران پس از تحریم های اخیر امریکا نرم تر شده از آن به مثابه یک یاوه گویی آشکار نام برد و گفت: جمهوری اسلامی ایران پس از خروج امریکا از برجام نه تنها نرم تر نشده بلکه در مقابله با امریکا و هم پیمانان و ایادی امریکا، سخت تر نیز شده است .

وی اقدامات امریکا را از سر استیصال و ناتوانی دانست و ادامه داد: همانگونه که مقام معظم رهبری نیز فرموند امریکایی ها می خواهد با فشار اقتصادی بر جمهوری اسلامی، کشور را زمین گیر کنند .

امام جمعه سمنان با بیان اینکه آنها به دنبال براندازی ایران اسلامی هستند گفت: جمهوری اسلامی توانمندتر از این است که با این فشارهای روانی زمین گیر شود لذا آنها این آرزوی خود را به گور خواهند برد که بتوانند جمهوری اسلامی را سرنگون کنند .

وی راهپیمایی روز قدس را نمودی از اراده ملت در مقابله با زورگویی امریکایی ها دانست و اضافه کرد: ملت بزرگ ایران امروز سراسر کشور را به قیامت"مرگ بر امریکا"و "مرگ بر اسرائیل" تبدیل کردند .

وی افزود: مردم ایران اسلامی در این سال ها نه تنها در سردادن شعار مرگ بر امریکا و مقابله با زیاده خواهی امریکا تردید به دل راه ندادند بلکه این شعار همواره در ایران اسلامی پررنگ تر نیز شده است.

عضو خبرگان رهبری با بیان اینکه مردم ایران و خصوصا استان سمنان همواره پشتیبان نظام بودند گفت: راهپیمایی حماسی امروز نمودی از این حمایت و پشتیبانی بود که باید قدردان آن باشیم .

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان با اشاره به عزل بنی صدر رئیس جمهور مخلوع از فرماندهی کل قوا و برکناری آیت الله منظری(ره) از قائم مقامی رهبری از سوی امام خمینی(ره)گفت: امام راحل هیچگاه در دفاع از جمهوری اسلامی تردید به دل راه ندادند و رهبری فرزانه انقلاب نیز پا جای پای امام راحل گذاشتند.

وی با اشاره به پیاده شدن برخی از قطار انقلاب اضافه کرد: اگر عده‌ای خود بر پیاده شدن از قطار انقلاب اصرار داشته باشند، چه می توا کرد؟.

آیت الله شاچراغی با اشاره به اراده مستحکم رهبری معظم انقلاب در پاسداری از جمهوری اسلامی افزود: امروز نیزهر کدام از مسوولان سابق خود زمینه‌های پیاده شدن خود از قطار انقلاب را فراهم کند، رهبری فرزانه انقلاب لحظه ای در پیاده کردن آنها از قطار انقلاب تردید به دل راه نخواهند داد چرا که حفظ نظام را اوجب واجبات می دانند.

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان به تجلیل از حضور حماسی مردم در راهپیمایی امروز و همچنین آیین های بزرگداشت رحلت امام و 15 خرداد در استان پرداخت و گفت: مردم پای انقلاب ایستادند و مسوولان نیز وظیفه دارند که قدردان این ملت بزرگ و ولایی باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: