• یکشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-1291-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری سمنان تاکید کرد:

الزام دستگاه‌های اجرایی به حمایت از بخش خصوصی/ توسعه صادرات غیرنفتی سمنان در سال‌جاری

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان از توسعه صادرات به‌عنوان یکی از مهمترین برنامه‌های این استان در سال جاری نام برد.

حشمت‌الله عسگری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، اظهار کرد: استان سمنان از ظرفیت بسیار بالایی در بخش صادرات غیرنفتی برخوردار است.

وی از عزم جدی مدیریت ارشد استان در حمایت از توسعه صادرات خبر داد و افزود: یکی از مهمترین ابزارهای ما در راستای حمایت از صادرکنندگان و تولیدات صادرات محور استان، شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت است که به‌طور منظم هر دو هفته یک‌بار با حضور نمایندگان استانی هر سه قوه مجریه، مقننه و قضاییه برگزار می‌شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان با بیان اینکه این شورا از ظرفیت بسیار خوبی برخوردار است ادامه داد: حمایت از فعالان بخش خصوصی در دستور کار همه مسوولان استان است و همه دستگاه‌ها موظف به حمایت از فعالان این بخش شدند.

وی با اشاره به برخی مشکلات پیمانکاران پروژه‌های عمرانی که در مسیر اجرای طرح به معادنی برخورد و براساس قوانین می‌بایست حقوق مربوط به این معادن را پرداخت ‌کنند خاطرنشان کرد: از آنجا که مواردی از این دست هزینه‌های پیمانکاران را بالا می‌برد مقرر شد که هزینه‌های مربوط به حقوق معادن از سوی سازمان برنامه و بودجه در موافقت‌نامه بین دستگاه‌های اجرایی با پیمانکاران دیده شود تا بخش خصوصی از ناحیه آن متضرر نشوند.

دکتر عسگری با بیان اینکه نباید هزینه‌های اضافی به پیمانکاران و فعالان بخش خصوصی تحمیل شود گفت: همه دستگاه‌های اجرایی استان باید با بخش خصوصی همکاری داشته باشند تا کار بخش خصوصی لنگ نماند.

دبیر کارگروه تخصصی اشتغال استان سمنان همچنین از بخش‌نامه جدید ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در خصوص بررسی سالانه دفاتر از سوی تامین اجتماعی خبر داد و گفت: از این پس با هدف تسهیل در امور کاری واحدهای تولیدی و خدماتی و حمایت از کالای ایرانی، دفاتر مالی پیمانکاران در پایان هر سال مالی مورد بررسی قرار می‌گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: