• شنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-1191-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار سمنان عنوان کرد:

درها را به روی بخش خصوصی باز کنید/ کاستن از فشار تحریم‌ها باحمایت از تولیدکننده داخلی

استاندار سمنان با بیان اینکه امنیت منطقه از اولویت‌های اروپاییان است گفت: اروپایی‌ها منافع خود و منطقه را در حفظ برجام می‌دانند و از این رو برای حفظ آن تلاش می‌کنند با این همه ما برای کاستن از فشار تحریم‌ها باید از تولیدکننده داخلی حمایت کنیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، سید شهاب‌الدین چاوشی در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی این استان با اشاره به پیامدهای ناشی از ناآرامی و جنگ‌ها در منطقه خاورمیانه اظهار کرد: با وقوع جنگ‌ در منطقه خاورمینه شاهد سرازیر شدن پناهندگانی از این کشورها به کشورهای مختلف و از جمله اروپا بودیم لذا امنیت منطقه از سیاست‌های اولویت‌دار در اروپا است.

وی حفظ برجام را در راستای منافع اروپایی‌ها ارزیابی کرد و افزود: اروپایی‌ها از هر گونه جنگی در منطقه آسیب اقتصادی می‌بینند لذا کشورهای اروپایی برای حفظ آن تلاش جدی خواهند کرد چرا که امنیت و منافع اقتصادی اروپایی‌ها در حفظ برجام است.

عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در استان با بیان اینکه امنیت برای اروپایی‌ها از اهمیت مضاعفی برخوردار است ادامه داد: سرازیر شدن سیل مهاجران به اروپا به دنبال جنگ‌های اخیر در منطقه، آسیب‌هایی اقتصادی به کشورهای عضو اتحادیه اروپا وارد کرده است ضمن اینکه جدای از منافع اقتصادی و اهمیت حفظ امنیت، اروپایی‌ها در بحث حفظ برجام انگیزه‌های دیگری نیز دارند.

وی با اشاره به سیاست‌های خودخواهانه و منفعت‌طلبانه امریکا و ترامپ افزود: امریکا در مسائل اقتصادی و از جمله با وضع برخی قوانین و تعرفه‌های گمرکی، اروپایی‌ها را آزرده و آنها را تحقیر کرده است لذا آنها انگیزه‌های متعددی برای حفظ برجام دارند.

این مقام ارشد اجرایی با تمجید از دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران بعد از خروج امریکایی‌ها از برجام خاطرنشان کرد: عملکرد دستگاه دیپلماسی کشور در این بخش موفق و قابل تقدیر است.

وی ادامه داد: دولت و وزارت خارجه با هوشمندی و دیپلماسی فعال خود، مانع از تکرار مشکلاتی نظیر آنچه در سال‌های 91 و 92 اتفاق افتاد، شدند.

چاووشی بر ضرورت حمایت از تولیدکنندگان ایرانی و اقتصاد داخلی به عنوان یکی از ابزارهای کشور برای ایستادگی در برابر امریکا و تحریم‌های ظالمانه آن نام برد و گفت: حمایت از تولیدکنندگان داخلی می‌تواند از فشار تحریم‌ها بر کشور بکاهد.

وی با بیان اینکه باید با تسامح راه را برای تولید و صادرات هموار کرد، تصریح کرد: توصیه موکد من به همه مسوولان و مدیران حمایت از تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی است.

رئیس شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با بیان اینکه امریکا در جنگ اقتصادی با ما است گفت: بخش خصوص در خط مقدم این مبارزه است و لذا همه مسوولان موظفند که از آن حمایت کنند.

استاندار سمنان با بیان اینکه باید مسیر را برای تولیدکنندگان باز کنیم اضافه کرد: باید با حمایت و پشتیبانی جدی از تولیدکنندگان ایرانی، درها را به روی بخش خصوصی باز کنیم.

چاووشی با اشاره به اینکه کشورها به دنبال منافع خود هستند گفت: باید برای شرایط مختلف تدبیر لازم و جایگزین را داشته باشیم تا برای شرایط مختلف آمادگی داشته باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: