• شنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-293-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

چرایی عدم استقبال از مدارس غیردولتی در استان سمنان؟

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان قیمت بالای آموزش را مهمترین عامل عدم استقبال از مراکز و مدارس غیردولتی در استان ارزیابی کرد.

محمد دستورانی در گفت‌وگو با ایسنا-منطقه سمنان، اظهار کرد: تنها حدود 12 تا 13 درصد از دانش‌آموزان استان در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کنند.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش استان سمنان آمادگی دارد این سهم را به 20 درصد افزایش دهد افزود: اگر تسهیلاتی به این بخش اختصاص بیابد می‌توان سهم مدارس غیردولتی را افزایش داد تا به ایجاد اشتغال در این بخش نیز کمک شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان با بیان اینکه اشتغال ایجاد شده در این حوزه پایدار است تصریح کرد: درصورت افزایش سهم بخش غیردولتی به 20درصد می‌توان تا 1500شغل در این بخش ایجاد کرد.

وی از گران بودن و هزینه بالای این مدارس به عنوان یکی از عوامل موثر در استقبال کمتر از آموزش غیردولتی در استان نام برد و گفت: با افزایش دانش آموز هزینه‌های آموزشی نیز می‌تواند تا حدودی کاهش بیابد.

دستورانی با اشاره به وضعیت فضاهای آموزشی غیردولتی در استان سمنان خاطرنشان کرد: تنها 26درصد فضاهای آموزشی غیردولتی در استان، خریداری شده است ضمن اینکه 74درصد فضاهای آموزشی غیراستاندارند لذا این موارد نیز در عدم اقبال بالا به آموزش غیردولتی موثر بوده است.

وی همچنین از جذب 400 نیروی استخدامی جدید برای آموزش و پرورش استان در سال جاری خبر داد و گفت: البته این 400نفر احتمالا در مهرماه 98 کار رسمی خود را در آموزش و پرورش استان آغاز خواهند کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان همچنین از افزودن150 نفر به کادر آموزشی در این استان خبر داد و افزود: این 150 نفر از دانشگاه فرهنگیان وارد آموزش و پرورش می‌شوند.

وی از اجرای سه طرح مرتباط با مهارت و اشتغال در آموزش و پرورش استان سمنان خبرداد و اضافه کرد: این طرح‌ها شامل طرح هر دانش‌آموز یک مهارت، طرح "ایران مهارت" و مناسب‌سازی رشته‌ها در مناطق روستایی با اشتغال غالب منطقه است و نقش مهمی در مهارت‌آموزی دانش آموزان و توسعه فرهنگ کار و مهارت در استان دارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: