• شنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-1290-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس تشخیص و درمان دامپزشکی استان خبرداد:

نظارت مستمر بر زنجیره تولید، توزیع و عرضه داروهای دامی استان سمنان

رئیس اداره تشخیص و درمان اداره کل دامپزشکی استان سمنان از نظارت مستمر دامپزشکی استان سمنان بر زنجیره تولید، توزیع و عرضه داروهای دامی خبر داد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، دکتر رحیم خالقیان با بیان این مطلب افزود: علاوه به بررسی انطباق عملکرد كارخانجات توليد‌كننده دارو و مواد بيولوژيك با ضوابط ابلاغی و ارتقاء سطح كيفيت‌ و سلامت داروهاي دامپزشكي؛ اصلاح سيستم توزيع و فروش داروهاي دامپزشكي، اجرای قوانين و آئين‌نامه‌هاي ساخت، توزيع و واردات دارو از دیگر وظایف اداره کل دامپزشکی استان سمنان است.

وی استان سمنان را قطب تولید داروی دامی در کشور برشمرد و اضافه کرد: با توجه به اهمیت استان و دامنه گسترده تولیدات داروی دامی استان، نظارت بر آن اهمیت مضاعفی دارد که این مهم از سوی دامپپزشکی استان صورت می‌گیرد.

  رئیس اداره تشخیص و درمان اداره کل دامپزشکی استان از بازدید و بازرسی اداره تشخیص و درمان دامپزشکی استان سمنان از مراکز مختلف از جمله مراکز مایه‌‌کوبی، داروخانه‌ها و مراکز پخش واکسن و ... خبر داد و تصریح کرد: اداره تشخیص و درمان دامپزشکی استان با این کار علاوه بر دقت بر حسن انجام کار در این مراکز، بر مصرف صحیح دارو نظارت می‌کند.

خالقیان، ساماندهی به فرآیند توزیع و پخش داروهای دامی را دیگر رسالت این اداره ارزیابی و خاطرنشان کرد: نظارت بر شرکت‌های تولید دارو و مکمل‌های دارویی از دیگر اقدامات این اداره است که با قوت در حال انجام است.

وی افزود: با انجام نظارت بر کارخانه‌های تولید مکمل‌های خوراکی و معدنی، نظارت کامل بر تولیدکنندگان  DCP  و سموم، فرآیند تولید محصول با کیفیت و در نهایت، سلامت مصرف‌کننده تضمین می‌شود.

رئیس اداره تشخیص و درمان اداره کل دامپزشکی استان سمنان با اشاره به اهمیت تولید داروهایی با کیفیت در استان گفت: زنجیره‌های به هم پیوسته تولید، توزیع و مصرف دارو که همه در نهایت به سلامتی جامعه انسانی می‌انجامد، نیاز به نظارت در هر مرحله دارد که بخش تشخیص و دارو و درمان این وظیفه خطیر را با دقت اجرایی می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: