• پنجشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-1091-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دبیر کارگروه تخصصی اشتغال استان عنوان کرد:

"بازاریابی و فروش" چشم اسفندیار مشاغل خانگی در ایران

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استان سمنان و دبیر کارگروه تخصصی اشتغال استان با اشاره ظرفیت‌های مشاغل خانگی در بازار کار امروز گفت: مشاغل خانگی یک ظرفیت بسیار در استان سمنان و خصوصا شهرستان مهدیشهر است.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، حشمت‌الله عسگری در کارگروه تخصصی اشتغال استان که در مهدیشهر برگزار شد

"بازاریابی و فروش" را "پاشنه آشیل" یا "چشم اسفندیار" مشاغل خانگی در کشور و استان ارزیابی و اظهار کرد: مهمترین مشکل پیش پای فعالان مشاغل خانگی، معضل بازاریابی و فروش است که این مهم نیز باید با رویکردی علمی مرتفع شود.

وی با بیان این که وظیفه دولت ایجاد شغل نیست بلکه ایجاد فرصت شغلی است اظهار کرد: بر این باوریم که با توجه به ظرفیت‌های موجود در شهرستان‌ مهدیشهر می‌توانیم فرصت‌های شغلی نو ایجاد کنیم ؛چرا که شهرستان مهدی‌شهر، ظرفیت‌های متنوع و ویژه‌ای دارد و در چارچوب قانون می توان از این ظرفیت‌های متنوع، بهترین بهره را گرفت.

وی ادامه داد: شهرستان مهدیشهر از ظرفیت بالایی برخوردارست و ما به عنوان بخشی که برای توسعه و تسهیل اشتغال فعالیت می‌کنیم باید برنامه و حرفی برای گفتن و بهره‌گیری از این ظرفیت داشته باشیم .

  سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان با تاکید بر این که امروز در استان از حیث اعتبارات در حوزه ایجاد فرصت‌های شغلی مشکلی نداریم افزود: یکی از مزیت‌های مهدیشهر این است افراد صاحب سرمایه آن اهل ریسک هستند. ضمن اینکه علاقمندی آنها به شهرستان زادگاه‌شان، ویژگی مثبتی است که می‌تواند به توسعه شهرستان کمک کند.

وی با اشاره به تلاش سرمایه‌گذاران مهدیشهری در قالب انجمن توسعه مهدیشهر اضافه کرد: اعضای انجمن توسعه که دغدغه شهرستان را دارند می‌توانند با فعالیت خود به رشد و توسعه بیشتر این منطقه کمک کنند.

عسگری با بیان اینکه فرصت شغلی و اشتغال از گام‌ها و کارهای کوچک آغاز می‌شود گفت: باید همه تلاش خود را به کار گیریم که طرح‌های نیمه تمام، به‌سرعت تکمیل و کارها و طرح‌های متوسط با توسعه بیشتر و طرح‌های تکمیلی به طرح‌های بزرگ‌تری تبدیل شوند .

سرپرست معاونت هماهنگی امورراقتصادی استانداری سمنان بر لزوم برگزاری مستمر جلسات ستاد جذب سرمایه گذاری تاکید و تصریح کرد: این جلسات باید به صورت هفتگی برگزار و با جدیت در راستای افزایش ظرفیت‌های شهرستان و تکمیل طرح‌های توسعه تلاش شود.

دبیر کارگروه تخصصی اشتغال استان با بیان اینکه هیچ بهانه ای برای توقف و عدم پیشبرد امور قابل پذیرش نیست ادامه داد: همه مدیران موظفند که در تعامل باهم با تمام قوا و جدیت تلاش کنند تا برای افرادی که مایل به داشتن شغل هستند، یک فرصت شغلی ایجاد کنند.

وی به نقش مهم مدیران اشاره کرد و افزود: هر مدیری توانایی همراهی در این مسیر را ندارد بهتر است شخصا با مسئولیت خداحافظی کند .

  عسگری به نقش مهم بانک‌ها اشاره کرد و افزود: از پیچیدگی‌ها و محدودیت‌های پیش روی بانک‌ها اطلاع داریم اما با انگیزه بالایی که در مدیران بانک‌های استان سراغ داریم، معتقدم با تلاش این مدیران ساز و کارهای لازم احصا و مشکلات قابل حل خواهد بود .

وی اظهار داشت: لازم است تا دستگاه‌های اجرایی همگرا بوده و از موازی‌کاری بپرهیزند و ذکر این نکته نیز ضروری است که فرمانداری‌ها متولی ایجاد شغل نیستند بلکه متولی همگرایی مجموعه مدیران دستگاه‌های اجرایی هستند و لذا مدیران دستگاه های اجرایی در  شهرستان‌ها و استان باید با فرمانداری‌ها و استانداری و بانک‌ها همسو باشند تا اهداف محقق شود .

معاون استاندار سمنان از مشاغل خانگی استان به عنوان یک ظرفیت بسیار مهم نام برد و گفت: مهمترین مشکل پیش پای فعالان مشاغل خانگی، معضل بازاریابی و فروش است که این مهم باید با رویکردی مرتفع شود.

وی با بیان اینکه بزودی فرصت‌های شغلی شهرستان تعیین و به اطلاع مردم می‌رسد خاطرنشان کرد: تلاش ما بر این است که زمینه‌ای فراهم کنیم تا متقاضیان اشتغال در صورت داشتن مهارت لازم بتوانند در بازار کار استان مشغول به‌کار شوند و اگر فاقد زمینه مهارت‌اند، بستر لازم برای مهارت‌آموزی آنها فراهم شود.

عسگری با بیان اینکه توسعه بدون مشارکت امکان پذیر نیست افزود: تسهیلات توسعه روستایی ظرفیت بسیار خوبی برای مدیریت بهینه منابع فراهم آورده است که متقاضیان کار و صاحبان ایده در استان باید از این فرصت استفاده کنند. ضمن اینکه بانک‌ها نیز موظفند برای رفع موانع پیش روی این طرح اقدام کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: