• سه شنبه ۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-1092-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اخبار نمایندگان استان

انتقاد از عدم حضور مسئولان در کمیسیون امنیت برای بررسی لایحه مبارزه با تامین مالی تروریسم

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بر اساس مقررات، کمیسیون امنیت ملی سه هفته وقت دارد تا لایحه مبارزه با تامین مالی تروریسم را بررسی کند، چرا این میزان بر کمیسیون فشار می‌آورند و تاکید دارند که کمیسیون در یک جلسه تصمیم‌گیری کند؟

به گزارش ایسنا، ابوالفضل حسن‌بیگی در تذکری در پایان جلسه علنی امروز مجلس بیان کرد: مجلس شورای اسلامی لایحه‌ای را به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ارجاع داد. نمایندگان نیز انتظار دارند این لایحه در کمیسیون بررسی شود و نظرات نمایندگان محترم لحاظ شود و سپس به صحن مجلس بیاید. ما در کمیسیون امنیت ملی نیز بارها در این زمینه بحث کردیم و گفتیم که در این رابطه نیاز است وزیر خارجه، وزیر دفاع،‌ وزیر کشور، وزیر اطلاعات و دبیر شورای عالی امنیت ملی در کمیسیون حضور پیدا کنند و نظر خود را نسبت به این لایحه که در ابعاد استکباری است، اعلام کنند اما متاسفانه در دو جلسه هیچ یک از این مسئولین در کمیسیون حضور پیدا نکردند و نماینده‌های خود را فرستادند. برخی از نمایندگان آنها نیز در هر جلسه به گونه‌ای متفاوت صحبت کردند و صحبت‌های آنان دوپهلو بود و در نهایت در تصمیم‌گیری گفتند که ما مجبور هستیم و این امر واجب است.

وی ادامه داد: بر اساس مقررات، کمیسیون امنیت ملی سه هفته وقت دارد تا لایحه را بررسی کند، چرا این میزان بر کمیسیون فشار می‌آورند و تاکید دارند که کمیسیون در یک جلسه تصمیم‌گیری کند؟ زمانی که یک نفر می‌گوید در کمیسیون آبستراکسیون انجام شده و تهمت به نمایندگان مجلس می‌زند و پنج نفر را در صحن علنی مجلس مورد تهمت قرار می‌دهد مساله مهمی است در عین حال کمیسیون نتوانسته رای‌گیری انجام دهد. اجازه دهید وزرای محترم و مسئولین شورای عالی امنیت ملی در کمیسیون حضور پیدا کنند تا کمیسیون بتواند عاقلانه در خصوص این لایحه حساس تصمیم‌گیری کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: