• دوشنبه ۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-1694-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سمپوزیوم مجسمه‌های گچی در سمنان برگزار می‌شود

مجسمه‌های گچی در پایتخت گچ کشور

شهردار سمنان از فراهم کردن مقدمات برای برگزاری سمپوزیوم مجسمه‌های گچی با همکاری میراث و ارشاد اسلامی در سمنان خبر داد .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، سید محمد ناظم رضوی بااعلام این خبر اظهار کرد: شهر سمنان به عنوان پایتخت گچ کشور و صادر کننده این محصول به خارج از کشور هنوز به خوبی معرفی نشده و یکی از راهکارهای معرفی آن استفاده از ابزار هنر است .

وی افزود: از این رو بر آن شدیم تا سمپوزیوم مجسمه های گچی را با مشارکت کارخانجات گچ فعال در شهر و اداره کل میراث فرهنگی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار کنیم .

به گفته وی قرار است در این سمپوزیوم سردیس ۲۰ نفر از مشاهیر و مفاخر شهرستان با گچ ساخته شود و تصمیم‌گیری درباره این شخصیت ها در جلسات کارشناسی صورت خواهد گرفت .

معاون هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان هم گفت: این سمپوزیوم با حضور هنرمندان تهران و سمنان به مدت چهار روز برگزار خواهد شد. ابوالفضل دلارام افزود: این سمپوزیوم با همکاری انجمن مجسمه سازان برگزار می‌شود و هنرمندان از گچ ضد آب برای ساخت سردیس ها استفاده میکنند .

پیگیری برای برگزاری دوسالانه سفال در خرداد ۹۸/ ساخت المان از فرایند تولید پارچه چیت و نصب آنها در شهر به عنوان جاذبه گردشگری و نماد و یادگاری از کارخانه نساجی سمنان از دیگر موضوعاتی بود که در جلسه مشترک شهردار، مدیرکل میراث و معاون هنری ارشاد اسلامی استان مطرح شدند


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: