• دوشنبه ۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-691-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

افزایش متوسط ارزش کالاهای صادراتی در استان سمنان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به آمار صادرات استان در بهار 97 از افزایش متوسط ارزش هر تن کالای صادراتی این استان در سال 97 خبر داد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، بهروز اسودی در اولین نشست کارگروه توسعه صادرات استان در سال جاری ضمن تاکید بر ضرورت شناسایی و بررسی مشکلات پیش روی افزایش صادرات در واحدهای تولیدی اظهار کرد: در سال جدید و طی جلسات کمیته کارشناسی تا کنون مشکلات و نیازمندی‌های یازده واحد تولیدی صادراتی احصا شده است .

وی با اشاره به افزایش ارزش هرتن کالای صادراتی در این استان افزود: با بررسی ترکیب کالاهای صادراتی استان، تولیدات این استان به سمت و سوی صادرات کالاهایی با ارزش افزوده بالاتر و به‌منظور افزایش صادرات پیش رفته است .

اسودی بر اهمیت بررسی و تدوین نظام تشویقی پیشنهادی جهت ارائه راهکارهای حمایتی از واحدهای صادراتی استان تاکید کرد و تصریح کرد: این موضوع در پی ابلاغ بسته حمایت از صادرات غیرنفتی و با همکاری بخش خصوصی در سه بخش تسهیلات ، نمایشگاه‌ها و حمل و نقل در حال اجرا است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان ادامه داد: در سه بخش حمل و نقل کالاها، برپایی نمایشگاه‌هایی با هدف معرفی و شناساندن بیشتر کالاهای تولید داخل و همچنین کمک به افزایش نقدینگی و سرمایه در گردش واحدها از طریق اعطای تسهیلات ارزان از تولیدات صادرات‌محور استان حمایت می‌شود.

دبیر کارگروه توسعه صادرات استان با اشاره به دیگر دستور کار این نشست خاطرنشان کرد: در این جلسه گزارشی از وضعیت صادرات و واردات استان در سال گذشته و اقدامات حمایتی شبکه بانکی استان از بخش صادرات ارائه و پیرامون هدفگذاری کمی صادرات در سال جدید بحث و تبادل نظر شد .

وی با اشاره به حجم صادرات استان در سال گذشته گفت: در سال گذشته بیش از ۱۸۷ میلیون دلار کالا از استان صادرشده که نشان از رشد بیش از 30درصدی ارزش صادرات در مقایسه با سال قبل از آن را دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با بیان اینکه بازارهای هدف کالاهای استان هم در یک سال اخیر افزایش یافته گفت: استان سمنان از ظرفیت خوبی در بخش صادرات برخوردار است و می تواند بازارهای هدف خود را همچنان افزایش دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: