• دوشنبه ۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-892-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون سیاسی- امنیتی استانداری سمنان:

احزاب شناسنامه‌دار مانع شکل‌گیری استبداد و تجمع قدرت می‌شوند

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان با اشاره به مزایای فعالیت احزاب و فعالیت‌های سیاسی قانونی گفت: احزاب شناسنامه دار مانع از شکل‌گیری استبداد و تجمع قدرت می‌شوند.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، سعید ناجی در نشست با جمعی از اعضای خانه احزاب استان با اشاره به برگزاری نشست‌های همفکری احزاب را در جهت توسعه سیاسی  ارزیابی و اظهار کرد: برپایی این نشست‌ها به تقویت فعالیت‌های حزبی کمک می‌کند .

وی بر حمایت از فعالیت احزاب قانونی استان تاکید و تصریح کرد: نقش و کارکرد اصلی احزاب در جامعه، مهار قدرت است.

  ناجی با اشاره به برخی نگرانی‌ها در رابطه با بروز برخی معضلات و مشکلات اجتماعی تصریح کرد: بسیاری از مشکلات و بخش عمده معضلات امروز، ریشه در عدم توجه به مطالبات مردمی و کمرنگ شدن فعالیت احزاب قانونی دارد که در این راستا باید در جهت احترام به رای مردم و توجه به نقش آنها در تصمیم گیری‌ها به احزاب توجه ویژه‌ای داشت .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان به نقش قدرت در حوزه احزاب اشاره کرد و گفت: حوزه احزاب، حوزه سیاست ورزی است بنابراین مهار قدرت به عنوان یکی از مهمترین وظایف احزاب  تعریف شده که سبب می‌شود احزاب شناسنامه دار نگذارند، قدرت در یک مکان و مقطع خاص تجمیع و استبداد به‌وجود بیاید.

وی افزود: تفکیک قوا هم شرایطی را ایجاب می‌کند که در یک جامعه به دور از خونریزی و با رویکرد اصلاح، اتفاقاتی شکل بگیرد که در نتیجه مردم با پرداخت هزینه کمتر لذت حکومت داری را مطلوب‌تر بچشند .

  ناجی با اشاره به این که در نظام مقدس اسلامی احزاب به طور جدی به دنبال تثبیت نظام‌ مردم سالاری دینی هستند خاطرنشان کرد: احزاب در حکومت وظایف خاصی طبق مرامنامه و اساسنامه خود دارند لذا باید آنها را جزء لاینفک جریان حکومت داری دانست .

وی با اشاره به پذیرش آزادی‌های مشروع در دوران دولت تدبیر و امید یادآور شد: این دولت تلاش کرده است که به مقوله آزادی‌های قانونی اهمیت بیشتری بدهد تا با کمک تفکر حزبی و توجه به رای مردم اعتماد عمومی تقویت شود .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان با ابراز خرسندی از تشکیل خانه احزاب در استان سمنان گفت: استانداری و معاونت سیاسی بر تداوم روند فعالیت‌های احزاب در چارچوب قوانین تاکید دارند تا بتوان در  مسیر تثبیت نظام و افزایش اثربخشی حاکمیت به  نقطه مطلوبی در استان سمنان برسیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: