• یکشنبه ۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-491-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان سمنان خبر داد:

پرداخت ۵۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به ۸۶۰ واحد تولیدی استان

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به ثبت نام بیش از دو هزار واحد تولیدی در سامانه بهین یاب افزود: تا کنون ۸۶۰ واحد تولیدی استان به ارزش بیش از پنج هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده اند که از این مبلغ پرداختی ، ۴۰۱۰ میلیارد ریال مربوط به بخش صنعت و ۱۰۹۰ میلیارد ریال نیز مربوط به بخش کشاورزی می باشد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، منطقه سمنان، بهروز اسودی در یکصد و نهمین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان افزود: تاکنون پرونده یک هزار و ۶۷۹ واحد تولیدی استان جهت دریافت تسهیلات به ارزش بیش از ۱۳ هزار میلیارد ریال به بانکهای عامل معرفی شده است که با پرداخت این مبلغ تسهیلات به واحد های تولیدی بیش از شش هزار و ۹۰۰ فرصت شغلی جدید ایجاد خواهد شد.

وی ادامه داد:  در راستای  رونق تولید و بهبود فضای کسب و کار و رفع موانع تولید در استان سمنان ، ۳۴ طرح صنعتی و کشاورزی، ۴۷۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده اند، ۶۸ طرح صنعتی به ارزش  یک هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال در بانکهای استان در دست بررسی است که از بانکها خواست تکلیف این تعداد طرح را مشخص کنند .

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان با بیان اینکه فقط ۸ واحد تولیدی استان به ارزش ۶۴۰ میلیارد ریال تسهیلات بازسازی و نوسازی گرفته اند افزود: عمده ترین مشکل تسهیلات در استان در بحث بازسازی و نوسازی است که باید بانکها در تحقق سهم استان در این بخش تلاش بیشتری کنند .

اسودی با اشاره به دستور کار دوم این جلسه گفت: مشکلات بانکی ،  تامین اجتماعی و زیربنایی چهار واحد تولیدی هواگستران آسیا ، آجر جهان ، تولیدی سعیدی راد و فاتک شیمی پارس بررسی شد .

دبیر کارگروه رفع موانع تولید استان خاطر نشان کرد: در بخش رفع موانع تولید کارگروه تا کنون مشکلات ۵۸۱ واحد تولیدی استان بررسی و در جهت رفع موانع ۱۴۱۸ مصوبه به تصویب اعضای کارگروه رسیده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: