• شنبه ۵ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-1094-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

طی دو ماهه اخیر صورت گرفت

بازدید بیش از 500 گردشگر خارجی از استان سمنان/ افزایش 2برابری گردشگران سمنان در اردیبهشت

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: در دو ماهه نخست امسال، 527 گردشگر خارجی از این استان بازدید کردند.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، محمد جهانشاهی با بیان اینکه بر اساس آمار جمع‌آوری شده در دو ماهه گذشته، بیشترین تعداد گردشگران خارجی بازدید کننده از استان سمنان دارای ملیت آلمانی هستند، گفت: در این ایام 107 گردشگر آلمانی از استان بازدید کرده‌اند.

وی افزود: بیشترین آمار گردشگران خارجی بازدید کننده از استان، پس از آلمان مربوط به فرانسه، هلند، چین، اتریش، ترکیه، سوئیس، روسیه، ایتالیا، هندوستان و انگلستان می‌شود.

جهانشاهی، بازدید گردشگران خارجی از استان سمنان را در معرفی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های استان، رشد اقتصادی و اشتغالزایی موثر دانست و گفت: میزان بازدید گردشگران خارجی از استان سمنان، در اردیبهشت ماه امسال دو برابر فروردین ماه بوده است.

وی موضوع قابل توجه در بازدید گردشگران خارجی را تنوع داشتن ملیت گردشگران عنوان کرد و گفت: در این مدت گردشگران خارجی از بیش از 27 کشور جهان از استان سمنان بازدید کرده‌اند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: یکی از اولویت‌های این اداره، افزایش میزان بازدید و ماندگاری گردشگران داخلی و خارجی در استان است.

استان سمنان دارای 94 مرکز اقامتی شامل 12 هتل، 2 هتل آپارتمان، پنج مهمانپذیر ، 43 اقامتگاه بوم گردی، 26خانه مسافر، یک متل و پنج مجتمع اقامتی، محوطه و مجموعه گردشگری است. این واحدها در مجموع دارای یک هزار و 309 تخت برای اقامت گردشگران است و ظرفیت اقامتی رسمی در استان سمنان بیش از 2 هزار نفر شب است .

این استان دارای بیش از یک هزار اثر تاریخی شناسایی شده و بیش از 800 اثر ثبت شده در فهرست میراث ملی است


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: