• شنبه ۵ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-391-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رشد ۱۳درصدی در سرمایه‌گذاری‌ در بخش صنعت استان سمنان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سمنان از رشد 13 درصدی صدور پروانه بهره برداری در بخش صنعت استان در سال 96 نسبت به سال 95 خبر داد .

به گزارش خبرگزاری ایسنا، منطقه سمنان، بهروز اسودی گفت: در بخش صدور پروانه‌های بهره‌برداری حوزه صنعت که در واقع می‌توان آن را همان سرمایه‌گذاری‌های تحقق یافته دانست، در مجموع شاهد رشد مناسبی بوده‌ایم، به‌ طوری که از نظر تعداد پروانه‌های بهره‌برداری صادره از 178 واحد تولیدی ایجاد شده در سال 95 به 202 واحد ایجادی در سال 96 رسیده‌ایم و شاهد رشد 13 درصدی هستیم .

وی با اشاره به رشد چشمگیر سرمایه گذاری درگروه صنعت ساخت فلرات اساسی درسال 96 نسبت به سال 95 افزود: در سال گذشته واحد های تولیدی استان با سرمایه گذاری حدود هشت هزار میلیارد ریال پروانه بهره برداری دریافت کرده و مشغول به فعالیت شده اند .

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان ادامه داد: در زمینه اشتغال ایجاد شده از دو‌هزار و 968 نفر در سال 95، اشتغال ایجادی در سال 96 به سه هزار و 205 نفر می‌رسد که رشد این شاخص اشتغال در حدود هشت درصد بوده است .

بهروز اسودی تصریح کرد: درگروه صنعتی منسوجات با 233 درصد رشد از نظر تعداد و درگروه صنعتی فلزات اساسی نیز با بیش از 9هزار درصد رشد از نظر سرمایه گذاری و 1500درصد رشد از نظر ایجاد اشتغال شاهد رشد چشمگیر و دارای رتبه اول درگروههای کالایی هستیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: