• پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-2391-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مبارزه با آفت سن مادری و پوره در 14000 هکتار از اراضی کشاورزی استان سمنان

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به اجرای عملیات مبارزه با آفت سن غلات در مزارع این استان گفت: عملیات مبارزه با آفت سن مادری و پوره در سطح 14 هزار و 395 هکتار از اراضی کشاورزی استان سمنان انجام شد .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، عباس مشیریان با اشاره به سطح عملیات مبارزه با سن مادری در اراضی کشاورزی این استان اظهار داشت: سطح کل مبارزه با سن مادری در مجموع 14 هزار و 355 هکتار و سطح مبارزه با پوره نیز 40 هکتار بوده است .

وی با بیان اینکه عملیات مبارزه با پوره از اواسط اردیبهشت ماه در استان آغاز شده است افزود: عملیات مبارزه با پوره در شهرستانهای گرمسار، سمنان و آرادان از 15 اردیبهشت ماه و در شهرستان شاهرود از 17 اردیبهشت ماه آغاز شد .

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از اجرای عملیات مبارزه با پوره در مزارع گندم شهرستانهای آرادان ، گرمسار، سمنان و شاهرود خبر داد و افزود: سطح مبارزه با پوره در مزارع گندم این شهرستانها به ترتیب 20، 10، 5 و 5 هکتار بوده است .

مشیریان با بیان اینکه در شهرستان گرمسار و آرادان بیشترین سطح مبارزه با آفت سن غلات انجام شده است تصریح.کرد: سطح کل مبارزه با سن مادری و پوره در مزارع گندم و جو شهرستان گرمسار 6هزار و 50 هکتار و در شهرستان آرادان نیز 4 هزار و 520 هکتار بوده است .

وی با اشاره به عملیات مبارزه با سن غلات در سایر شهرستانهای استان سمنان گفت: سطح کل مبارزه با سن مادری و پوره در مزارع گندم و جو شهرستانهای سمنان، میامی، دامغان و سرخه نیز به ترتیب 1805، 1150، 530 و 330 هکتار بوده است .

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به شرایط اقلیمی و آب و هوایی مناسب برای رشد سن غلات گفت: آب و هوای گرم و خشک بهترین شرایط برای ظهور این آفت ها است و از این رو در شهرستانهای با آب و هوای سرد حضور این آفات در سطح مزارع کمتر است .

وی خاطر نشان کرد: از این رو در مجموع سطح کل مبارزه با سن مادری و پوره در مزارع گندم و جو شهرستان شاهرود 10 هکتار گزارش شده است .

مدیر حفظ نباتات سازمان در پایان با اشاره به خسارت کمی و کیفی شدید پوره سن گندم در این مرحله رشدی تاکید کرد:کلیه کشاورزان در زمان مناسب و با هماهنگی کارشناسان جهاد کشاورزی شهرستانها نسبت به سمپاشی و مبارزه با این آفت اقدام نمایند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: