• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-4090-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تغییر کاربری غیرمجاز بیشترین تخلف اراضی کشاورزی در مناطق ییلاقی استان سمنان

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از تغییر کاربری غیرمجاز به‌عنوان بیشترین تخلف اراضی کشاورزی در مناطق خوش آب و هوا استان سمنان نام برد و گفت: گشت حفاظت از اراضی کشاورزی استان به صورت مستمر در طول سال انجام می‌شود و در این راستا نیز سامانه ۱۳۱ " سامانه ارتباط مردمی حفاظت از اراضی کشاورزی " در طول سال فعال است .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، جعفر مرادی حقیقی اظهار کرد: شناسایی تخلف تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی، تصرفات غیرقانونی و زمین‌خواری، استفاده‌های غیر مجاز از اراضی واگذاری دولتی و ملی، شناسایی اراضی کشاورزی رها شده و بایر، تخلفات احتمالی در حوزه امور اراضی و ارائه مشاوره به بهره‌برداران در حوزه امور اراضی برخی از اموری است که از طریق سامانه ۱۳۱ قابل انجام است .

وی به برخی از اهداف راه‌اندازی سامانه ۱۳۱ اشاره کرد و گفت:   تقویت مشارکت مردمی و نظارت همگانی، ارتقاء تعامل دوسویه دولت و مردم در حوزه مدیریت حفاظت از اراضی، افزایش توان کنترلی و ضریب پوشش حفاظتی اراضی کشاورزی و ساماندهی و کاهش مدت زمان فرآیند از دریافت گزارش تا شناسایی و برخورد با تخلفات حوزه امور اراضی برخی از این اهداف است .

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به برقراری گشت حفاظت از اراضی کشاورزی استان در ایام نوروز امسال گفت: در ایام نوروز در کل استان یک‌هزار و ۴۹۲ مترمربع بنا و چهار هزار و ۶۳۱ متر طول دیوار گزارش شد که با حضور به موقع مأموران حفاظت از اراضی کشاورزی استان به متخلفان اخطار داده شد و عملیات تغییر کاربری غیر مجاز  نیز متوقف شد .

مرادی حقیقی با بیان اینکه در ایام عید در هر شهرستان یک اکیپ در اراضی کشاورزی مشغول گشت‌زنی بودند تصریح کرد: بیشترین تخلف در این بخش مربوط به تغییر کاربری غیرمجاز اراضی زراعی و باغی در مناطق خوش آب وهوا بوده است.

 وی به مالکان و بهره‌برداران بخش کشاورزی توصیه کرد: در صورت نیاز به تغییر کاربری مجاز، هماهنگی لازم را با مراکز جهاد کشاورزی و به ویژه با امور اراضی این نهاد داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: