• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-1792-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرمانده سپاه قائم آل‌محمد (عج) استان سمنان:

نسل سوم و چهارم هم بدعهدی امریکا را تجربه کرد/ عکس‌العمل‌های ترامپ از سر ترس است

فرمانده سپاه قائم آل‌محمد (عج) استان سمنان با اشاره به بدعهدی‌های امریکا و نظام سلطه، گفت: نسل سوم و چهارم ما نیز که دوران دفاع مقدس را درک نکرده بود امروز غیرقابل اعتماد بودن امریکا را تجربه کرد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، سردار حسن حسن‌زاده در نشستی با اصحاب رسانه این استان با بیان اینکه تجربه 40 سال گذشته به ما می‌گوید امریکا و نظام سلطه در همه حال به دشمنی با ما می‌پردازد اظهار کرد: دشمنی همواره در ذات دشمن است اما متاسفانه برخی‌ها انتظار بی‌جا از امریکا داشتند.

وی با بیان این نباید اختلاف ایران با امریکا و اسرائیل را به اختلافات بین‌المللی تنزل داد افزود: این یک اشتباه بزرگ است که سطح منازعات بین جمهوری اسلامی و امریکا را به مسائل و نگرانی‌های کوچک بین‌المللی کاهش دهیم بلکه اختلاف ما با امریکا و نظام سلطه اختلافی اساسی و بنیادین است .

وی ادامه داد: اختلافات ما با نظام سلطه اختلاف در مسائل فکری بنیادین، اعتقادی و ایدولوژی است و این اختلافات عمیق با یک قرارداد و قطعنامه برطرف نخواهد شد.

فرمانده سپاه قائم آل‌محمد (عج) استان سمنان با بیان اینکه برخی تلاش می‌کنند اختلاف امریکا با ما را به سطح اختلافات بین‌المللی تنزل دهند تصریح کرد: امریکا، اسرائیل و نظام سلطه با اصل و اساس جمهوری اسلامی و با انقلاب اسلامی که مبتنی بر موازین ناب اسلامی است، مشکل دارند.

وی با اذعان به اینکه تقابل و اختلاف ما با نظام سلطه ریشه قرآنی دارد ادامه داد: تقابل ما تقابل جبهه حق و باطل است و تقابل جبهه حق و باطل یک تقابل بنیادین است.

حسن‌زاده با بیان اینکه با شکل‌گیری انقلاب اسلامی منافع امریکا و صهیونیست‌ها در منطقه از بین رفته اضافه کرد: بر همین اساس، عصبانیت امریکاییها و صهیونیست‌ها از جمهوری اسلامی، امری طبیعی و بدیهی است.

وی بر لزوم تقویت وحدت در داخل تاکید کرد و گفت: در این شرایط باید در سایه وحدت و انسجام ملی به مشکلات داخلی بپردازیم. ضمن اینکه نباید در میان اصل موضوع را نیز فراموش کرد.

فرمانده سپاه قائم آل‌محمد (عج) استان با بیان اینکه اخذ مواضع خصمانه از امریکا دور از انتظار نیست گفت: امریکایی‌ها از انقلاب اسلامی شکست خوردند و لذا از ما عصبانی هستند چرا که منافع خود را در منطقه از دست دادند.

وی با بیان اینکه هیمنه امریکا فرو ریخته افزود: امریکایی‌ها بارها به توان بالای ایران اعتراف کردند آنها به جایی رسیدند که اذعان می‌کنند برجام منافع ما را تامین نکرده است. ترامپ صراحتا می‌گوید برجام هم نتوانست که شعار مرگ بر امریکا را خاموش کند لذا آنها از رشد روزافزون جمهوری اسلامی ترس دارند .

سردار حسن‌زاده با بیان اینکه عکس‌العمل‌های ترامپ و امریکا از سر ترس است خاطرنشان کرد: همان‌گونه که رهبری انقلاب فرمودند اعتمادی به امریکا، اروپا و هم‌پیمانان آنها نیست.

وی با بیان اینکه ترامپ پیش از این از برجام خارج شده بود گفت: در حقیقت مواضع اخیر ترامپ در خصوص برجام، اعلان رسمی خروج آنها از برجام بود وگرنه امریکایی‌ها از اول هم خارج از برجام ایستاده بودند.

این فرمانده ارشد نظامی با بیان اینکه ما بایک دشمن بدعهد، بی‌تعهد و قلدر روبرو هستیم بیان کرد: اینک با اعلان رسمی خروج امریکا از برجام خوشبختانه آحاد مردم، مسوولان، نخبگان، خبرگان و.. به یک فهم مشترک از بدعهدی امریکایی‌ها و دشمنی دائمی آنها با انقلاب اسلامی رسیدند.

وی با بیان اینکه با خروج امریکا هیچ اتفاقی نمی افتد گفت: همچنانکه در این 40 سال گذشته علی‌رغم دشمنی و کینه امریکا اتفاقی نیفتاده و جمهوری اسلامی روز به روز پیشرفت کرده منوط به اینکه برخی ضرورت‌ها را رعایت کنیم نه تنها هیچ اتفاقی نمی‌افتد بلکه می‌توانیم از این تهدید امریکایی‌ها، یک فرصت بزرگ برای پیشرفت بیشتر بسازیم.

فرمانده سپاه قائم آل‌محمد (عج) استان با بیان اینکه تهدید امروز ترامپ در مقابل تهدید‌های زمان جنگ تحمیلی چیزی نیست افزود: ما در آن شرایط که انقلاب نهال نورسی بود و در برخی از نقاط کشور ناامنی بود و نه ارتش منظمی داشتیم و نه سپاه و بسیج مقتدری، توانستیم در مقابل آنها پیروز شویم امروز که به لطف خداوند جمهوری اسلامی هم از نظر دفاعی و هم از نظر علمی و تکنولوژی به پیشرفت‌های بزرگی رسیدیم. دیگر آنها قادر به ضربه زدن به این نظام مقتدر نیستند.

وی با اشاره به لزوم توجه به مشکلات مردم گفت: امروز همه باید فارغ از سلیقه های سیاسی و حزبی با اقتدار و صلابت و با وحدت و انسجام در برابر دشمن بایستیم و همزمان همه تلاش خود را برای رفع مشکلات مردم در داخل بکار گیریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: