• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-3890-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

معاون حفاظت و بهره‌برداری آب منطقه‌ای سمنان به ایسنا خبرداد:

پوشش برفی در سمنان از 12000به 3هزار کیلومتر رسید/ کاهش 60 میلیون مترمکعبی روان‌آب‌های استان

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای سمنان از کاهش کم‌سابقه پوشش برفی در این استان از 12 کیلومتر و 400مترمربع به سه هزار کیلومترمربع در سال آبی جاری خبر داد.

محمدرضا خاموشی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه سمنان ضمن ابراز نگرانی از این کاهش کم‌سابقه اظهار کرد: کاهش پوشش برفی تاثیر زیادی بر منابع آبی هر منطقه دارد.

وی با اشاره به کاهش بارندگی‌ها در این استان افزود: از ابتدای سال آبی جاری تااکنون تنها 69میلی‌متر بارندگی در استان سمنان اتفاق افتاده در حالی که این میزان در سال آبی گذشته 89.5میلی‌متر بوده که نشان از کاهش 23درصدی بارندگی در سال آبی جاری دارد.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای سمنان از کاهش روان‌آب در سال آبی جاری خبر داد و گفت: امسال در مجموع 121 میلیون مترمکعب روان‌آب در استان داشتیم در حالی که این رقم در سال آبی گذشته 183 میلیون مترمکعب بوده است.

وی با بیان اینکه بیش از یک سوم از حجم روان‌آب‌های امسال استان در مقایسه با سال قبل کاهش داشتیم ادامه داد: در مجموع میزان روان‌آب‌ها در سال آبی امسال با کاهش 34درصدی روبرو بوده است.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای سمنان ضمن اشاره به افت سطح آب در استان سمنان با بیان اینکه روند افت سطح آب در استان سمنان نسبت به کل کشور از سرعت بیشتری برخوردار است، گفت : متوسط افت سطح آب در 20 سال اخیر در کشور 50 سانتیمتر در سال بوده در حالی که در استان سمنان این مقدار بیش از 67 سانتیمتر در سال است.

خاموشی بر لزوم استفاده بهینه‌تر از منابع آبی تاکید کرد و افزود: باید تلاش خود را در حوزه مدیریت مصرف و فرهنگسازی بیشتر در این بخش متمرکز کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: