• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-1994-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استان سمنان تنها46 مدرسه 2نوبته دارد/ 70درصد مدارس استان نیازمند مقاوم‌سازی‌اند

مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان سمنان با اشاره به مشکلات ناشی از مبود فضای آموزشی در برخی نقاط این استان گفت: استان سمنان با کمبود فضای آموزشی روبه‌رو است .

 به گزارش ایسنا-منطقه سمنان محمد دستورانی با اعلام این خبر اظهار کرد: کمبود فضای آموزشی یکی از چالش‌های اصلی ما در استان سمنان است و مسئولان باید نسبت به تأمین فضای کافی برای توسعه آموزش‌ و پرورش استان اقدام کنند.

وی با بیان اینکه بیش از 46 مدرسه دو نوبته در استان سمنان وجود دارد افزود: بسیاری از این مدارس قدیمی است و باید زیرساخت‌های آن برای حفظ امنیت دانش‌آموزان و پیشگیری از خسارت‌های احتمالی ناشی از زلزله تقویت شود.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان سمنان بیان کرد: یک هزار مدرسه در استان سمنان وجود دارد که 70 درصد از آن معادل 700 مدرسه استان سمنان نیازمند بهسازی و مقاوم‌سازی است.

وی سهم استان سمنان را از فضای آموزشی و تعداد دانش‌آموزان کشور یک درصد اعلام کرد و یادآور شد: بالغ‌بر 13 میلیون دانش‌آموز در 100 هزار مدرسه در سطح کشور در حال تحصیل هستند و این در حالی است که استان سمنان 120 هزار دانش‌آموز را در یک هزار مدرسه استان سمنان سامان‌دهی می‌کند.

دستورانی با اشاره به لزوم تخریب و بازسازی برخی مدارس تصریح کرد: در مجموع 7 هزار میلیارد ریال اعتبار برای پروژه‌هایی که علاوه بر بازسازی باید تخریب شوند لازم است.

وی ادامه داد: برخی پروژه بدون انجام عملیات تخریب بازسازی و نوسازی می‌شوند که در این بخش بیش از 5 هزار میلیارد ریال اعتبار لازم است.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان سمنان با تأکید بر اینکه مجموع اعتبارات آموزش‌ و پرورش برای نوسازی و بازسازی مدارس 20 میلیارد ریال است خاطرنشان کرد: این اعتبار تنها برای تعمیرات جزئی کفایت می‌کند و باید برای تکمیل پروژه‌های این بخش از ظرفیت خیران مدرسه‌ساز بهره‌گیری کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: