• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-3190-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان عنوان کرد:

چندپارگی در نظام حمایت اجتماعی مانعی بر سر راه توزیع عادلانه کمک ها

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان از چندپارگی در نظام حمایت اجتماعی از اقشار آسیب پذیر و محرومان به عنوان یک آسیب و مانع بر سر راه توزیع عادلانه کمک ها و کاستن از گستره چتر حمایتی این دستگاه ها و نهادهای حامی نیازمندان نام برد و گفت: موازی کاری ها در برخی دستگاه ها و نهادها و عدم ساماندهی این کمک ها، ممکن است در مواردی باعثمراجعه مکرر برخی افراد به دستگاه های مختلف حمایتی، جهت دریافت کمک های مالی بیشتر شود.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، دکتر سعید ناجی در نشست شورای زکات استان که در محل دفتر نماینده ولی فقیه در استان سمنان برگزار شد، اظهار کرد : باید با تمرکززایی و سامان دهی بهتر این فعالیت ها در راستای رفع بی عدالتی و توزیع عادلانه کمک های نقدی در قالب زکات و...گام برداشت تا امکان کمک به اقشار بیشتری فراهم و نیازمندان واقعی از مزایای این فرهنگ نوع دوستانه اسلامی بهره مند شوند.

این عضو ارشد شورای زکات استان، خواستار تلاش دستگاه های اجرایی استان در جهت گسترش فرهنگ زکات در جامعه شد و افزود: زکات در پیشرفت، توسعه و رفع محرومیت های جامعه نقش بسیار مهمی دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان بر لزوم متمرکز کردن کمک ها به نیازمندان تاکید و تصریح کرد: تمرکززایی و مدیریت بهینه توزیع زکات به فقرا و جامعه هدف، به رفع بی عدالتی در جامعه و بهره مندی افراد نیازمند بیشتری از این مزایا کمک می کند.

ناجی با بیان اینکه شناخت و آگاهی مردم از برکات زکات، توفیقات این حوزه را افزایش می دهد بر ضرورت فعالیت های فرهنگی و اطلاع رسانی بیشتر در حوزه نشر فرهنگ زکات تاکید کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان با اشاره به توفیقات کسب شده این استان در زمینه جمع آوری زکات بیش از سقف تعهدات پیش بینی شده، خاطرنشان کرد: این مهم نشاندهنده رویکرد مطلوب مردم به فریضه زکات است لذا می طلبد همه دستگاه های اجرایی استان در راستای گسترش و انتشار بیش از پیش فرهنگ نوع دوستی و فقرزدایی و رفع محرومیت از طریق توسعه فرهنگ اسلامی زکات تلاش کنند.

ناجی بااشاره به لزوم ترغیب و آگاهی بخشی به مردم برای مشارکت بیشتر در این امر خداپسندانه،خاطرنشان کرد: نقش فرهنگ دینی و واجباتی مثل زکات در پیشرفت، توسعه و رفع محرومیت در جامعه بسیار تاثیرگذار و تعیین کننده است.

وی تبیین و تشریح نقش پرداخت زکات در محرومیت زدایی از چهره جامعه و اطلا رسانی در این خصوص را در توجه بیشتر مردم به زکات موثر دانست و گفت: جدا از نقش مهم روحانیت، مبلغان دینی و تریبون هایی همچون نمازجمعه و مساجد، رسانه ها نیز می توانند نقش مهمی در تشریح مزایای توجه به فرهنگ زکات ایفا کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: