• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-1893-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

افتتاج بخش های تخصیصی دیالیز در 5 استان کشور در روزهای آتی

معاون درمانی بنیاد شهید کشور از راه اندازی بخش های تخصیصی دیالیز در پنج استان کشور ظرف روزهای آینده خبر داد و گفت: بخش دیالیز سمنان اولین بخش از این بخش های مدرن و مجهز است که به همت بنیاد شهید و وزارت بهداشت راه اندازی شده است.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، دکتر عباسپوز در فتتاحیه بخش دیالیز سمنان، اظهار کرد: راه اندازی این بخش ها تا حد زیادی در سرویس دهی به بیماران دیالیزی در کشور موثر است.

وی با بیان اینکه بخش دیالیز بخش مهم و ویزه ای در مراکز درمانی است افزود: متاسفانه به دلایل مالی معمولا بخش خصوصی چندان رغبتی به ورود به این حوزه ندارد لذا بنیاد شهید به واسطه بهره مندی از یک سری ظرفیت ها در واحدهای زیرمجموعه خود نظیر "اسپید شاهد" وظیفه خود دانست که به این حوزه وارد شود.

وی با بیان اینکه دیالیزی ها از مظلومترین بیماران هستند گفت: بیماران دیالیزی عمدتا دچار بیماری های مزمنی بوده که به نارسایی کلیه ختم شده و لذا هر ساله هزینه زیادی صرف درمان خود می کنند

خش دیالیز مرکز آموزشی درمانی کوثر سمنان با حضور مشاور وزیر بهداشت، معاون درمانی بنیاد شهید کشور، معاون سیاسی امنیتی استانداری سمنان و... افتتاح و به بهره‌برداری رسید .

معاون درمانی بنیاد شهید کشور با اشاره به اینکه چند پروژه مشابه هم اکنون در استان های مختلف در حال ساخت است افزود: اگر دانشگاه های علوم پزشکی همکاری خوبی با ما داشته باشند این مراکز هرچه سریع تر آماده افتتاح می شوند.
وی همکاری علوم پزشکی سمنان را یک نمونه از همکاری مسوولانه و سطح بالا ارزیتبی کرد و گفت: انتظار می رود که سایر استان ها همکاری بیشتری برای تسریع در بهره برداری از این پروژه ها داشته باشند.

عباسپور، با بیان اینکه خدمات دهی در بخش های دیالیز در سطح بالایی ارائه خواهد شد گفت: این بخش ها نیازمند تجهیزات مدرن و پیشرفته ای است که برای تکمیل و تجهیز آنها آمادگی داریم. البته انتظار می رود دانشگاه های علوم پزشکی تامین نیروی متخصص و مجرب ما را یاری کنند.

وی با اشاره به وجود مراکز توانبخشی بنیاد شهید در سراسر کشور افزود: بنیاد آمادگی دارد که در ایجاد این مراکز توانبخشی از همکاری و ظرفیت دانشگاه های علوم پزشکی استفاده کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: