• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-3090-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مشاور وزیر بهداشت در سمنان خبرداد:

راه‌اندازی بخش‌ دیالیز در مراکز درمانی 38 دانشگاه علوم پزشکی کشور/ واگذاری ایجاد 2900 تخت دیالیز به بخش خصوص

مشاور وزیر بهداشت در امور مشارکت‌های اقتصادی از راه‌اندازی بخش‌های پیشرفته دیالیز با همکاری بنیاد شهید در 38 دانشگاه علوم پزشکی کشور خبر داد و گفت: امروز اولین بخش از این مجموعه که قادر به ارائه سالانه 25 هزار نوبت دیالیز به بیماران استان سمنان خواهد بود افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، دکتر محمدجواد خسروی در آیین افتتاح بخش دیالیز مرکز آموزشی درمانی کوثر سمنان با ابراز رضایت از سرعت عمل در عملیات اجرایی این پروژه در سمنان اظهار کرد: روند اجرایی این پروژه‌ها به دنبال امضای تفاهمنامه‌ای بین وزارت بهداشت و بنیاد شهید کشور آغاز شد.

وی از شناسایی شرکت‌های توانمند و دارای صلاحیت برای ساخت این پروژه‌ها خبر داد و افزود: چهار شرکت دارای صلاحیت در کشور شناسایی و مقرر شد که دو هزار و 960 تخت از 5000 تختی که وزارت بهداشت برای ساخت آنها برنامه‌ریزی کرده بود به این شرکت‌ها واگذار شود که شرکت اسپید شاهد بنیاد شهید در اولین گام، نخستین بخش دیالیز کشور را در سمنان به بهره‌برداری رساند.

مشاور وزیر بهداشت در امور مشارکت‌های اقتصادی با بیان اینکه قرار است که این بخش دیالیز که مجهز به مدرن‌ترین تجهیزات روز است در 38 دانشگاه کشور ایجاد شود تصریح کرد: وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی در این پروژه‌ها، نگرشی صرفا حمایتی و غیر اقتصادی دارند.

وی با بیان اینکه دانشگاه‌های علوم پزشکی هم فضا و هم نیروی متخصص برای همکاری در این بخش‌های پیشرفته دیالیز را دارد گفت: دانشگاه‌های علوم پزشکی معمولا دارای بخش دیالیز هستند اما این بخش‌ها از تجهیزات پیشرفته‌تری برخوردارند و براساس قراردادها مقرر شده که خدمات کیفی‌تری به مردم ارائه شود.

خسروی با بیان اینکه وزارت بهداشت اصرار دارد که خدمات ارائه شده در این بخش‌ها از کیفیت بیشتری نسبت به بخش‌های دیالیز قبلی برخوردار باشد اضافه کرد: برخی‌ها معتقدند که با واگذاری برخی از ماموریت‌های حوزه سلامت به بخش خصوصی ممکن است که مشکلاتی برای دریافت‌کنندگان این خدمات بوجود آورد که تصور کاملا اشتباهی است چرا که وزارت بهداشت قرار است که نظارت بیشتر و دقیق‌تری در این حوزه داشته و لذا بر ارتقاء کیفی سطح خدمات ارائه شده اصرار دارد.

وی با بیان اینکه دانشگاه‌های علوم پزشکی موظفند نیروهای متخصص خود را در اختیار این بخش‌های دیالیز قرار دهند، گفت: وزارت بهداشت از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه سلامت استقبال کرده و خود را موظف به همکاری با آن می‌داند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: