• دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-1594-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

هنرمندان صنایع‌دستی با دستور مونسان در خانه تدین سمنان ماندگار شدند

سرپرست معاونت صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: به دستور آقای مونسان، هنرمندان صنایع‌دستی در خانه تدین سمنان به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهند.

به گزارش خبرنگار  ایسنا-منطقه سمنان، پویا محمودیان سرپرست معاونت صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی، امروز دوشنبه 17 اردیبهشت با اعلام این خبر اظهار کرد: خانه تدین یکی از بناهای تاریخی ارزشمند در استان سمنان است که محل فعالیت تعداد زیادی از هنرمندان صنایع‌دستی خصوصا بانوان هنرمند و خانم‌های سرپرست خانوار است.

وی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها قرار بود این بنای تاریخی از طریق صندوق احیا و بهره‌برداری از بناهای و اماکن فرهنگی و تاریخی به سرمایه‌گذار واگذار شود که در این میان نگرانی‌هایی در خصوص ادامه فعالیت هنرمندان شاغل در این بنای تاریخی وجود داشت.

محمودیان تصریح کرد: روز گذشته جلسه مشترک بین معاونت صنایع‌دستی و صندوق احیا برگزار شد و حسب دستور علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مقرر شد تا زمانی که جای مشخص، مناسب و درخور شأن برای ادامه فعالیت هنرمندان صنایع‌دستی تأمین شود، هنرمندان صنایع‌دستی در خانه تدین به فعالیت خود ادامه دهند.

سرپرست معاونت صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری افزود: این دستور آقای مونسان با هدف حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی خصوصا بانوان هنرمند و خانم‌های سرپرست خانوار اتخاذ شده است.

به گزارش ایسنا- قرار بود که با خروج هنرمندان صنایه دستی از خانه تدین سمنان این خانه تاریخی به سرمایه‌گذار بخش خصوصی واگذار شود که بنا به درخواست هنرمندان از معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، هنرزمندان سمنانی فعلا به فعالیت خود در این مکان ادامه خواهند داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: