• دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-2690-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

قائم مقام صدا و سیمای مرکز سمنان:

نگرش و رفتار مردم در حوزه مصرف آب باید تغییر کند

قائم مقام صدا و سیمای مرکز سمنان با بیان اینکه مردم دانش کافی در حوزه بحران و کمبود آب دارند، گفت: اما هنوز نگرش و رفتار مردم در حوزه مصرف آب تغییر نکرده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، منطقه سمنان، احمد نیک کار در جلسه کارگروه فرهنگ و اطلاع رسانی طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب استان سمنان گفت: رسانه می تواند دانش و نگرش افراد جامعه را بالا ببرد و در مرحله بعد، تغییر رفتار در افراد جامعه ایجاد کند، در حوزه مدیریت بحران آب و کم آبی، خیلی کم توانسته ایم در افراد جامعه تغییر رفتار ایجاد کنیم.

وی افزود: در بخش افزایش دانش مردم و افراد جامعه در خصوص بحران کم آبی و خشکسالی کارها و فعالیت های خوبی انجام شده است و برخی از مردم، راه های صرفه جویی در مصرف آب را آگاه هستند ولی هنوز تغییر نگرش و تغییر رفتار صورت نگرفته است.

قائم مقام صدا و سیمای مرکز سمنان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه دانش کافی در افراد جامعه در حوزه بحران کم آبی و خشکسالی وجود دارد و مردم می دانند که وضعیت منابع آب بحرانی است، باید نگرش و رفتار مردم در حوزه مصرف آب نیز تغییر کند.

نیک کار تصریح کرد: ما در رسانه ملی در استان سمنان وظیفه می دانیم که در این حوزه، بحران آب و خشکسالی که یکی از حوزه های استراتژیک کشور است و امروز به عنوان یک چالش جدی معرفی شده است حرکت کنیم و احساس می کنیم که اگر در این حوزه کار نکنیم در آینده با مشکل مواجه خواهیم شد.

وی اظهار داشت: این وظیفه ی همه رسانه هاست که با آگاهی رسانی، اطلاع رسانی به مردم دانش آنها را در این حوزه بالا ببرند و سعی کنند نگرش و رفتار افراد جامعه را در خصوص مصرف آب در بخش شرب، کشاورزی و صنعت تغییر دهند و اصلاح کنند که این رسالت بر دوش رسانه ها و مطبوعات خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: