• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-1391-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پرداخت ۴۶۹میلیارد ریال تسهیلات به ۳۴ طرح نیمه‌تمام استان سمنان

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان گفت: در یک سال گذشته ۴۶۹ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به ۳۴ طرح نیمه‌تمام این استان پرداخت شده است .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، بهروز اسودی در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار کرد: از سال گذشته تا کنون به ۸۴۴ واحد تولیدی استان به ارزش بیش از ۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است که از این تعداد ۸۰۲ مورد سرمایه در گردش ، ۳۴ مورد طرح نیمه تمام و ۸ مورد بازسازی و نوسازی بوده است.

. وی با اشاره به معرفی یک هزار و ۱۶۴ واحد تولیدی متقاضی تسهیلات به بانک‌های عامل استان افزود: پرونده ۱۴۴ واحد تولیدی استان در بانک‌های استان مانده است که با توجه به فرصت باقیمانده دوماهه باید پرونده این واحدها تعیین تکلیف شود .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به اهمیت پایش و نظارت در تسهیلات تصریح کرد: تا کنون از واحدهای دریافت کننده تسهیلات ۴۳ مورد نظارت توسط کمیته پایش استان انجام گرفته است که تاکنون ۷۳ درصد پرداخت تسهیلات در این واحدها محقق شده است.

اسودی با اشاره به دیگر دستور کار این نشست اظهار کرد: در این جلسه با درخواست ۹ واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی استان که در سامانه بهین‌یاب ثبت نام کرده اند موافقت و جهت دریافت تسهیلات به مبلغ ۸۸ میلیارد ریال به بانکهای عامل معرفی شدند.

این مقام مسئول همچنین از بررسی مشکلات بانکی، مالیات و زیربنایی پنج واحد تولیدی تم آب البرز، رنگین پروفیل کویر ، واثق فورج، تیراژه رنگ پارس و تولیدی طالع زاری خبر داد و خاطرنشان کرد: در بخش رفع موانع تولید کارگروه تا کنون مشکلات ۵۶۵ واحد تولیدی استان بررسی و در جهت رفع موانع ۱۳۷۰ مصوبه به تصویب اعضای کارگروه رسیده است.

دبیر کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان با اشاره به تحلیل فراوانی مصوبات این کارگروه خاطرنشان کرد: از ۱۳۷۰ مصوبه قبلی ۱۵ درصد مربوط به تامین مالی ، ۲۹ درصد مربوط به تسهیلات ، ۱۹ درصد زیربنایی ، ۱۵ درصد مالیاتی ، ۱۱ درصد تامین اجتماعی و مابقی سایر می باشد که ۶۴ درصد آنها اجرایی و مابقی در دست اجراست .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: