• شنبه ۱۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 972-697-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آغاز طرح کوهورت چشم دانش‌آموزان شاهرودی در دانشگاه علوم پزشکی

معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از آغاز فاز دوم معاینات مطالعه کوهورت چشم دانش آموزان شاهرود در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود خبرداد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، دکتر محمد حسن امامیان با اشاره به اهداف این مطالعه گفت: مطالعه هم گروهی چشم دانش آموزان شاهرود با هدف شناسایی علل اختلالات بینایی و عیوب انکساری در کودکان طراحی شده است.

وی افزود: فاز اول این مطالعه در سال تحصیلی 93-94 برای کودکان مقطع ابتدایی (پایه اول تا ششم) منطقه آموزش و پرورش شاهرود (نقاط شهری و روستایی) اجرا شد که در آن مرحله از 6 هزار و 624 دانش آموز دعوت به عمل آمد و پنج هزار و 620 نفر که معادل 84.8درصد دانش آموزان بودنددر این مطالعه شرکت کردند.

معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بیان کرد: برای تمامی دانش آموزان معاینه کامل اپتومتری، بررسی قدرت دید اصلاح شده و اصلاح نشده و در صورت نیاز تجویز عینک انجام می‌شود.

به گفته دکتر امامیان اندازه گیری فشارخون و تن سنجی و معاینه کامل دندانپزشکی از معاینات دیگر است و در صورت نیاز به معاینه و درمان‌های اختصاصی کودکان توسط چشم پزشک نیز معاینه می‌شوند.

معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود خاطرنشان کرد: در فاز دوم معاینات مطالعه کوهورت چشم دانش آموزان در شاهرود دانش آموزان با هماهنگی مدارس به مرکز آموزشی پژوهشی صدری دعوت می‌شوند که این معاینات در دو شیفت صبح و عصر انجام خواهد شد و همه معاینات در صورت رضایت کتبی والدین و رضایت شفاهی دانش‌آموز خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: