• شنبه ۱۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-1291-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نجار در شاهرود اعلام کرد:

کمک 1350میلیاردی به‌صندوق بیمه کشاورزی برای جبران خسارت‌ سرمازدگی در 22 استان کشور

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از کمک سالانه 1350 میلیارد تومانی دولت به صندوق بیمه کشاورزی خبر داد و گفت: این صندوق خسارت‌های ناشی از سرمازدگی که 22استان کشور را تحت‌تاثیر قرار داده را براساس ضوابط قانونی جبران می‌کند.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، اسماعیل نجار در سفر به شاهرود با ابراز تاسف از آسیب‌های وارده به کشاورزان و باغداران این منطقه، اظهار کرد: دولت تا جای امکان از کشاورزان و باغداران آسیب‌دیده حمایت می‌کند.

وی با اشاره به آسیب‌های وارده به باغات و مزارع کشاورزی در 22 استان کشور در جریان سرمای اخیر در اوایل بهار افزود: تغییرات اقلیمی مهمترین عامل این سرمازدگی‌ها و خسارات ناشی از آن به کشاورزان در برخی مناطق کشور است.

  نجار با بیان اینکه این تغییرات جدا از آسیب‌های وارده به کشاورزان به افزایش 1.7 درجه سانتیگرادی دمای هوا انجامیده گفت: متاسفانه خشکسالی‌های پی‌در پی مناطق وسیعی از کشور را تهدیدذ می‌کند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور راه‌اندازی صندوق بیمه کشاورزی را از اقدامات خوب گذشته دانست و تصریح کرد: دولت با تزریق منابع لازم به این صندوق می کوشد تا حد امکان، زیان کشاورزان را براساس ضوابط قانونی جبران کند.

وی بر لزوم بیمه محصولات کشاورزی توسط کشاورزان تاکید کرد و گفت: باید فرهنگ بیمه محصولات کشاورزی و دامداری بیش از پیش گسترش یابد.

این مقام مسئول با اشاره به مشکلات ناشی از کم‌آبی و خشکسالی در کشور و از جمله استان سمنان اظهار کرد: برداشت بی‌رویه از منابع سفره‌های زیرزمینی بسیاری از استان‌های کویری و حاشیه کویر و از جمله استان سمنان را تهدید می‌کند.

وی بر لزوم مدیریت مصرف تاکید کرد و گفت: بهینه سازی مصرف به ویژه در بخش کشاورزی باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

سید حسن حسینی شاهرودی نماینده شاهرود و میامی نیز در دیدار با اسماعیل نجار با گلایه از عدم پرداخت خسارات کشاورزان استان سمنان گفت: سال گذشته 250 میلیارد تومان خسارت کشاورزان این استان پرداخت نشده است.

وی خواستار تسریع در پرداخت خسارت های ناشی از سرمازدگی به کشاورزان این استان شد و گفت: شهرستان شاهرود سال گذشته به دلیل سرمازدگی خسارت زیادی دیده که انتظار می رود امسال جبران شود.

شاهرودی بر لزوم تعامل بیشتر بانک ها با کشاورزان تاکید کرد و افزود: کشاورزان در این چند سال به دلیل خشکسالی و همچنین سرمازدگی آسیب‌هایی دیده و درز پرداخت بدهی های خود مشکلاتی دارند که بانک ها باید در این ارتباط تعامل بیشتری با کشاورزان داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: