• شنبه ۱۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-892-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کاهش پرونده‌های ورودی به دادگستری در استان سمنان

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان سمنان از کاهش پرونده‌های ورودی به دادگستری در این استان خبرداد و گفت: سمنان تنها استان کشور است که توانسته با کاهش ورودی پرونده‌ها حائز رتبه نخست کشور را نیز به‌دست آورد.

به گزارش ایسنا -منطقه سمنان، علی دارینی در اولین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان با موضوع تبیین برنامه های پیشگیری در سال  97 در دادگستری کل استان سمنان برگزار شد. با بیان اینکه همه باید تلاش کنیم تا آسیب‌های اجتماعی در جامعه کنترل شود اظهار کرد: پیشگیری از وقوع جرم در جامعه وظیفه همه دستگاه های اجرایی است .

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان افزود: استان سمنان توانسته میزان ورودی پرونده‌ها به دادگستری را کاهش دهد.

وی گفت: استان سمنان تنها استان کشور است که در زمینه کاهش پرونده‌های حقوقی کاهش داشته و مقام نخست را از آن خود کرده است.

وی تدوین برنامه‌های عملیاتی و پیشگیری از خشونت‌، برگزاری کارگاه های مختلف مهارت‌های اجتماعی، سبک زندگی، مهارت‌های تربیت فرزندان، استمرار اجرای پروژه‌های ملی نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان در مدارس، اجرای طرح ارتقای توانمدی نظام نظارت انتظامی و بازرسی در صیانت از منابع آب را از جمله برنامه‌های این معاونت در سال جاری عنوان کرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هم با بیان اینکه پیشگیری یکی از وظایف قوه قضاییه است گفت: پیشگیری امر همگانی است و همه ارگان‌ها موظفند دست به دست هم دهند تا در زمینه وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی در جامعه با کاهش مواجه شویم.

حیدر آسیابی احیای حقوق عامه را یکی دیگر از وظایف دستگاه قضا عنوان کرد و گفت: یکی از وظایف دادستان حفظ حقوق عمومی است.

  این مقام ارشد قضایی ادامه داد: اگر حقوق عامه در جامعه حفظ نشود بسیاری از مشکلات هم مرتفع نمی‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در ادامه با بیان اینکه امسال 41 برنامه پیشگیری در استان اجرا می شود گفت: موضوعات این برنامه‌ها در بخش‌های خانواده، مواد مخدر، سوانح جاده ای، اراضی عمومی و آگاهی بخشی عمومی است.

آسیابی همچنین خاطرنشان کرد: استان سمنان یکی از امن‌ترین استان‌های کشور است و همین موضوع موجب شد ما سال گذشته در بسیاری از بخش‌ها با کاهش جرم مواجه بودیم.

در این جلسه نماینده مردم شهرستانهای سمنان مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی هم با تبریک اعیاد شعبانیه گفت: فلسفه ظهور حضرت مهدی عج ایجاد عدالت است.

دکتر احمد همتی با بیان اینکه تقوا یکی از مهم ترین عامل در کاهش آسیب‌ها در جامعه می‌شود اظهار کرد: در سایه وجود عدالت در جامعه بسیاری از مشکلات برطرف می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: