• سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-1990-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

یک کارشناس مذهبی عنوان کرد:

دوری جستن از گناه راه پیوستن به خیمه سبز ولی‌عصر(عج)/ منتظران با انواع بلاها امتحان می‌شوند

یک کارشناس مسائل مذهبی گفت: منتظران امام زمان (عج)، با انواع سختی‌ها و بلاها امتحان میشوند .

به گزارش خبرنگار ایسنا،منطقه سمنان، حجت‌الاسلام حسن جمشیدی، در جشن بزرگ میلاد امام زمان (عج) در هیئت یاس کبود شهرستان مهدی‌شهر با اشاره بر لزوم استقامت در دین‌داری در دوران غیبت امام زمان (عج) اظهار داشت: امتحان الهی در هر زمان، متفاوت و متناسب با رشد و کمال عقلی مردم آن زمان است .

این کارشناس مسائل مذهبی تصریح کرد: در دوران غیبت امام زمان (عج)، با غایب شدن حضرت مهدی (عج)، مردم به استقامت و پایداری نسبت به دین امتحان می‌شوند تا منتظرین واقعی از غیرواقعی تمیز داده‌شده و هرکدام پاداشی درخور موفقیت در این امتحان به دست آورند .

وی بیان کرد: از روایات مختلف، به دست می‌آید که مؤمنان در دوره غیبت، گرفتار آزمایش‌های بزرگی خواهند شد؛ چنان‌که امت‌های قبلی نیز دچار آزمون‌ها و ابتلاهای مختلفی بودند .

جمشیدی اظهار کرد: از وظایف مؤمنان منتظر در دوران غیبت امام زمان (عج)، صبر در سختی‌ها و دشواری‌های عصر غیبت است و خداوند، بندگان خود را در زمان غیبت ولی‌اش با انواع سختی‌ها و بلاها امتحان می‌کند تا بد از خوب جدا شود .

وی افزود: ویژگی منتظران در دوران غیبت امام زمان (عج)، مقاومت و استقامت در راه خدا است که به معنی حفظ ایمان و تقوا در هر شرایطی و عدم سستی در اثر تهدید، حرص دنیا و حیله دشمنان است .

این کارشناس مسائل مذهبی گفت: راه اتصال به امام زمان (عج) و ملحق شدن به یاران آن امام و پیوستن به خیمه سبز آن حضرت دوری جستن از گناهان و اعمال و کرداری است که امام زمان (عج) را اذیت می‌کند و منتظران واقعی باید به این نکته توجه کنند .

وی تصریح کرد: در ایام نیمه شعبان از کنار مجالس و برنامه‌های منتسب به امام زمان (عج) به‌سادگی عبور نکنیم و با تفکر و تعقل انسان موردپسند امام زمان (عج) بشویم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: