• دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-1091-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار سمنان: دستگاه‌های دولتی ظرفیت جذب نیرو ندارند

استاندار سمنان با بیان اینکه دستگاه‌های دولتی دیگر ظرفیت جذب نیرو ندارند گفت: جوانان ما برای کسب شغل، مهارت آموزی را جدی بگیرند .
به‌گزارش ایسنا-منطقه سمنان، سید شهاب‌الدین چاوشی در جشن تجلیل از کارگران به مناسبت روز کارگر اظهار کرد: مهارت آموزی لازمه دستیابی به فرصت‌های شغلی مناسب است
وی با اشاره به برنامه‌های استان برای اشتغالزایی در استان افزود: باید تعداد فرصت های شعلی ایجاد شده در استان به صورت هفتگی به اطلاع مردم استان رسانده شود.

وی مهارت آموزی را لازمه دستیابی به فرصت های شغلی دانست و خاطر نشان کرد: فرصت شغلی برای افرادی است که تمایل به شاغل شدن دارند .
استاندار سمنان با اشاره به مشکل اشتغال در بین فارغ‌التحصیلان افزود: افراد تحصیل کرده باید در کنار تحصیلات خود مهارت آموزی را نیز جدی بگیرند .
چاوشی نیاز امروز کشور در حوزه صنعت و معدن را حضور تکنسین‌های متخصص دانست و گفت: نخبگان باید کار آفرینی کنند و بپذیریم که اگر می‌خواهیم زندگی خوبی داشته باشیم باید بدانیم صرف داشتن یک مدرک نمی‌توانیم ‌انتظار شغل داشته باشیم .

رئیس شورای اشتغال استان با بیان اینکه هر تحصیلاتی مهارت ایجاد نمی‌کند ادامه داد: نظام آموزشی توجه ویژه به مهارت آموزی را در دستور کار قرار دهد
چاوشی با بیان اینکه هر ایرانی و هر سمنانی باید یک مهارت داشته باشد افزود: آموزش و مهارت آموزی امروزه از ملزومات داشتن شغل است و در این راستا نظام آموزشی باید به سمت مهارت آموزی حرکت کند .
وی بر توجه به رشته‌های اشتغال آفرین تاکید و تصریح کرد: دانشگاه‌ها باید تلاش کنند تا رشته‌هایی که نیاز جامعه است، در نظام آموزشی گنجانده شود .
استاندار سمنان بر ضرورت مهارت اندوزی و کم کردن از توقعات بی مورد تاکید و تصریح کرد: مهارت‌آموزی به نوعی ارج نهادن به منزلت کار و لازمه کسب شغل در جامعه است.

وی با بیان اینکه ارزش کار و کارگر باید در جامعه تبیین شود خاطر نشان کرد: باید بپذیریم حکومت مرکب از ملت و کشور است و برای حل مشکل بیکاری اتحاد و وحدت همگانی نیاز است .
استاندار با تاکید بر حرکت در جهت تحقق شعار سال و حمایت از کالای ایرانی گفت کالای ایرانی باید با کیفیت تولید و در اختیار جامعه قرار گیرد.
چاوشی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ایجاد اشتغال یک وظیفه ملی و همگانی است گفت: باید در یک تعامل وعزم‌ ملی، مجلس با وضع قوانین و دستگاه‌های اجرایی با حذف قوانین غیر متعارف بکوشند تا مردم را با آموزش حداقلی مهارت در جامعه آشتی داده و آنها را به سمت مشاغل مورد نیاز جامعه سوق دهند .
این مقام ارشد اجرایی با بیان اینکه چرخه اقتصاد استان با گردشگری و احیای بافت تاریخی و صنعت و معدن به گردش در خواهد آمد گفت: فعال شدن صنعت گردشگری در استان باید مورد توجه قرار گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: