• چهارشنبه ۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-1093-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کاهش 15.6درصدی داوطلبان کارشناسی ارشد در استان سمنان

نماینده تام الاختیار برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 97 دانشگاه سمنان از کاهش 15.6درصدی داوطلبان کارشناسی ارشد استان سمنان خبر داد و گفت: این در حالی است که در مجموع آمار داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد در سطح کشور 11درصد کاهش یافته است.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، دکتر پرویز ملک زاده با اعلام این خبر اظهار کرد: آمار کل داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد 97 در استان سمنان، هشت هزار و 933 نفر است که نسبت به پارسال کاهش 15 و شش دهم درصدی را نشان می‌دهد .
وی با بیان اینکه به دلیل کاهش آمار داوطلبان، نوبت‌های آزمون هم از چهار نوبت به سه نوبت کاهش یافته، افزود: از کل داوطلبان این آزمون در استان چهار هزار و 484 نفر را خانم‌ها و چهار هزار و 449 نفر را آقایان تشکیل می‌دهند .
دکتر ملک زاده، ادامه داد: آمار داوطلبانی که در نوبت صبح روز پنجشنبه با یکدیگر به رقابت می‌پردازند چهار هزار و 179 نفر در 33 رشته و در نوبت بعد از ظهر یک هزار و 109 نفر در 64 رشته هستند.

نماینده تام الاختیار برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 97 دانشگاه سمنان افزود: در نوبت صبح روز جمعه نیز سه هزار و 645 نفر در 35 رشته در این آزمون علمی شرکت می‌کنند .
وی یاد آور شد: کل داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد 97 در کشور، 791 هزار و634 نفر است که نسبت به پارسال کاهش 11 درصدی را نشان می‌دهد .
وی با بیان اینکه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 97 روزهای ششم و هفتم اردیبهشت برگزار می شود خاطرنشان کرد: نتایج اولیه این آزمون دهه دوم خرداد و نتایج نهایی نیز دهه اول شهریور اعلام خواهد شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: