• چهارشنبه ۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-591-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تداوم افزایش سطح زیر کشت کلزا در استان سمنان/وسعت 1200هکتاری مزارع کلزا در استان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان خرید تضمینی کلزا از کشاورزان استان سمنان در اولویت برنامه‌های سازمان جهاد کشاورزی استان قرار دارد .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، سید حسن میرعماد با بیان اینکه توسعه کشت کلزا در استان در حال انجام است اظهار داشت: وزارت جهاد کشاورزی با هدف تأمین نیازهای داخلی به دانه‌های روغنی توسعه آن را در دستور کار قرار داده است و این برنامه در استان‌ها نیز پیگیری می‌شود .

وی با بیان اینکه ضرورت دارد تا سطح زیر کشت این محصول استراتژیک در استان افزایش یابد تصریح کرد: برنامه‌ریزی برای افزایش سطح زیر کشت محصول کلزا در استان انجام‌شده و امسال نیز برنامه ادامه می‌یابد .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان خاطرنشان کرد: کشت کلزا علاوه بر اینکه نیاز کشور را به دانه‌های روغنی تأمین می‌کند دارای مزیت‌های بسیاری است و گیاه مناسبی برای اقلیم خشک بوده و کم آب بر است و از این رو کشت آن در استان سمنان بسیار مقرون‌به‌صرفه است .

میرعماد اضافه کرد: در حال حاضر بیشترین سطح زیر کشت کلزا در استان سمنان به ترتیب در شهرستانهای میامی ، شاهرود ، سمنان ، دامغان ، آرادان و گرمسار است .

وی با بیان اینکه باید درزمینهٔ خرید محصول کلزا از کشاورزان همکاری لازم انجام شود تصریح کرد: شرکت غله استان، تعاونی‌های روستایی با همکاری معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان دانه کلزا را بعد از برداشت بلافاصله از کشاورزان خریداری کنند .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه کشاورزان نباید برای فروش محصول خود مشکلی داشته باشد گفت: مراکز خرید در همه شهرستان‌های استان مشخص شود و کشاورزان به آن دسترسی داشته باشند .

میرعماد به میزان سطح زیر کشت این محصول اشاره کرد و گفت: یک هزار و 100 هکتار کلزا به‌صورت کشت آبی و 50 هکتار دیم پائیزه در استان وجود دارد .  همچنین 70 هکتار از کشت محصول کلزا به صورت کشت بهاره است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: