• چهارشنبه ۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-592-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار سمنان:

باید به نخبگان و فعالان علمی به عنوان یک فرصت نگریسته شود

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان معتقد است که امروز بدون توجه به مبانی علم و دانش و تحقیقات ادامه حیات بشر با مشکل مواجه خواهد شد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، سعید ناجی در همایش بین‌المللی انجمن مهندسان مکانیک ایران اظهار کرد: باید به فعالان علمی که از نخبگان جامعه هستند به عنوان یک فرصت نگریسته شود.
وی با تاکید براستفاده از نخبگان جامعه و اساتید و پژوهشگران جامعه در حوزه‌های مختلف افزود: پیچیدگی اوضاع و احوال امروز جامعه ضرورت استفاده مؤثرتر از علم و دانش را در تمامی مراحل زندگی مشخص و روشن کرده است.
معاون سیاسی امنیتی واجتماعی استانداری سمنان ادامه داد: به عنوان یک ضرورت، جامعه باید به نقش دادن و تأثیرگذاری بیشتر نخبگان توجه بیشتری داشته باشد .
ناجی با بیان اینکه نخبگان در مسیر تحولات و پویایی جامعه نقش مؤثری دارند، گفت: ما باید سهم قابل توجهی را برای تأثیرگذاری این افراد در جامعه در نظر بگیریم.

وی خاطرنشان کرد: تحول صریح و صحیح که پاسخگوی تحولات جدی و اساسی در دنیای امروزی است با استفاده از ظرفیت نخبگان ایجاد می‌شود .
معاون سیاسی امنیتی واجتماعی استانداری سمنان اظهار کرد: نخبگان و فرهیختگان جامعه با آینده‌نگری و ژرف‌نگری و با مهارتی که در نتیجه دانش اندوزی بدست آورده اند و تخصصی که پیدا کردند می‌توانند طلایه‌داری حرکت در مسیر توسعه و تحول مؤثر را برعهده بگیرند.
دکتر ناجی ادامه داد: باید به فعالان علمی که از نخبگان جامعه هستند به عنوان یک فرصت نگریسته و از توانمندی آنها استفاده شود.

وی با بیان اینکه فرصت های طلایی و کلیدی زیادی در جوامع هستند گفت: نخبگان می‌توانند قفل‌های جهل و نادانی را باز کنند اما در جامعه بسیاری از نخبگان و اندیشمندان را داریم که به واسطه روحیاتی که دارند کمتر در میدان حضور دارند .
ناجی با بیان اینکه مهندسان اساسا تحول گرا هستند افزود: تمامی مصنوعات و خلاقیت های امروزی نتیجه تلاش مهندسین است .

معاون استاندار سمنان با اشاره به توانمندی فارغ‌التحصیلات رشته‌های مهندسی گفت: مسیر توسعه و پیشرفت را در جوامع امروزی دنیا، مهندسین رقم می‌زنند.

به گزارش ایسنا-همایش بین‌المللی مهندسان مکانیک ایران از دیروز 4 اردیبهشت در دانشگاه سمنان آغاز و تا فردا 6اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: