• سه شنبه ۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-491-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عدم محدودیت در پرداخت تسهیلات به متقاضیان احداث گلخانه در استان سمنان

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از عدم محدودیت در پرداخت تسهیلات به متقاضیان احداث  گلخانه در این استان خبر داد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، لطف‌الله رضایی با اعلام این خبر اظهار کرد: کمبود منابع آبی در بخش کشاورزی استان جدی است و باید به سمت توسعه گلخانه‌ها و کشت‌های کم‌آب‌بر برویم.

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از وجود 68 طرح گلخانه‌ای در دست اجرا در استان سمنان خبر داد و افزود: جهاد کشاورزی استان از این طرح‌ها حمایت می‌کند.

رضایی در ادامه داد: توسعه فضاهای گلخانه‌ای یکی از سیاست‌های اساسی است که سازمان جهاد کشاورزی استان آن را دنبال می‌کند .

وی کاهش مصرف آب را یکی از مهم‌ترین اهداف اجرای طرح‌های گلخانه‌ای در استان عنوان کرد و گفت: در استان سمنان که با کمبود منابع آبی مواجه است ایجاد گلخانه می‌تواند نقش بسیار مهمی در کاهش مصرف آب داشته باشد .

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به میزان فضای گلخانه‌ای استان در حال حاضر گفت: 95 هکتار فضا گلخانه‌ای فعال در استان سمنان وجود دارد .

رضایی با بیان اینکه توسعه فضای گلخانه‌ای یکی از سیاست‌های سازمان جهاد کشاورزی استان است تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه فضای گلخانه‌ای در استان به‌عنوان یک رویکرد اصلی عنوان‌شده است .

وی با بیان اینکه تسهیلات خوبی برای ایجاد گلخانه به علاقه‌مندان پرداخت می‌شود خاطرنشان کرد: هیچ محدودیتی برای اعطای تسهیلات به متقاضیان وجود ندارد .

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به برخی فواید ایجاد گلخانه در استان گفت: توسعه گلخانه‌ها علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف آب گامی مهم در راستای رونق تولید و افزایش درآمد کشاورزان تولید محصولات ارگانیک،تولیدمحصول صادراتی و...است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: