• سه شنبه ۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-391-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

با حضور در ۵۸ نمایشگاه استانی و فراستانی محقق شد:

درآمد 23.5 میلیارد تومانی مددجویان استان سمنان از محل اجرای طرح‌های اشتغال

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان از درآمد حدودا 23.5 میلیارد تومانی خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان از محل اجرای طرح‌های اشتغال در این استان خبرداد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، علیرضا خدابنده، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه بازاریابی برای فروش محصولات مددجویان قبل و بعد از اجرای طرح اشتغال توسط کارشناسان حوزه اشتغال بررسی می‌شود اظهار کرد: در سال گذشته دو هزار ۲۱۰ نفر از مددجویان جویای شغل استان سمنان مشاوره شغلی دریافت کردند. 

وی با اشاره به اینکه درآمد حاصل از طرح‌های اشتغال در قالب خدمات و فروش محصولات مددجویان طرح‌های کشاورزی، دامپروری، صنایع‌دستی به ۲۳ میلیارد و ۴۱۲ میلیون تومان در سال ۹۶ رسید ادامه داد: دامپروری و خدمات بیشترین میزان درآمد را برای صاحبان طرح‌های اشتغال به همراه داشتند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان بیان کرد: مددجویان استان سمنان در ۵۸ نمایشگاه استانی و خارج از استان شرکت کرده که بخشی از محصولات تولیدی خود را به فروش رساندند.

خدابنده به برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اشتغال کمیته امداد استان سمنان اشاره کرد و گفت: در این برنامه پنج‌ساله، ایجاد هشت هزار و ۴۲۴ فرصت شغلی برای مددجویان استان سمنان در نظر گرفته‌شده است.

وی با تأکید بر اینکه در برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اشتغال کمیته امداد استان سمنان ۴۰ درصد از فرصت‌های شغلی باید از مشاغل خانگی باشد افزود: محل اجرای طرح‌ها اشتغال باید در مناطق روستایی و شهری زیر ۲۰ هزار نفر باشد.

وی به ارائه آموزش مهارت شغلی ۱۲ هزار و ۳۴۰ نفر از مددجویان استان سمنان در برنامه پنج‌ساله ششم توسعه کمیته امداد اشاره و اظهار کرد: با توجه به تخصصی شدن حرفه‌ها نیاز به آموزش ضروری است که با همکاری با مراکز آموزشی و فنی حرفه‌ای این برنامه اجرایی خواهد شد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه اشتغال یک مقوله فرا بخشی است افزود: سیاست‌های تشویقی حمایتی بخش تولیدات خانگی باید پررنگ‌تر از زمان کنونی شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: