• سه شنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-3290-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون حفاظت و بهره برداری آب منطقه ای سمنان:

کاهش دبی رودهای استان سمنان/ کاهش حجم بارش‌های سمنان نسبت به سال گذشته

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای سمنان با بیان گزارشی از وضعیت بارش های استان در سال آبی جاری گفت: حجم بارش های استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است .

به گزارش خبرگزاری ایسنا، منطقه سمنان، محمدرضا خاموشی در کارگروه سیلاب و مخاطرات دریایی که با هدف بررسی راهکارهای برون رفت از آثار خشکسالی برگزار شد افزود: طی سال آبی جاری با کاهش رواناب رودخانه های استان سمنان رو به رو بودیم.

وی با بیان اینکه رودخانه هایی که شرایط اضطرار دارند شناسایی شده و باید ساماندهی شوند،ادامه داد: باید همه نهادها و دستگاه های ذیربط هم افزایی لازم را با شرکت آب منطقه ای استان در بحث مدیریت هر چه بهتر سیلاب داشته باشند تا بتوانیم در زمان بروز حادثه با کمترین آسیب اقدامات لازم را انجام دهیم.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای سمنان اضافه کرد: به علت کاهش بارش ها حجم آب موجود در مخازن سدهای استان نیز در این زمان تقلیل داشته و بایستی با مدیریت صحیح منابع آبی، مخاطرات کاهش رواناب، بارش ها و ... را به حداقل رساند .

خاموشی خاطرنشان کرد: برای  به حداقل رساندن خسارات ناشی از خشکسالی بایستی از ظرفیت تمام دستگاه های اجرایی استان استفاده شود.

وی تصریح کرد: در کارگروه سیلاب و مخاطرات دریایی بر اطلاع رسانی بهینه و بهنگام از سوی اعضاء کارگروه سیل، شناخت نقاط آسیب پذیر و انجام اقدامات ایمنی، مطالعات جمع آوری آبهای سطحی در شهرهای استان و بازنگری درمباحث آموزشی واطلاع رسانی سیل تاکید خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: