• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 971-493-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آیین تودیع و معارفه رؤسای پیشین و جدید دانشگاه سمنان برگزار شد

آئین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه سمنان با حضور معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و مسوولان استانی، مدیران دستگاه‌های اجرایی و روسای دانشگاه‌های استان در تالار امیر کبیر دانشگاه سمنان برگزار شد .
به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، در این آئین با قدر دانی از خدمات دکتر عباس هنر بخش رئوف دکتر مسعود نصیری زرندی را به عنوان سرپرست دانشگاه سمنان معرفی شد.  
سعید  ناجی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان در این آئین گفت: ما نباید دانشگاه را عنصری فانتزی و ویترینی ببینیم بلکه دانشگاه‌ها شکافنده علم هستند.
ناجی، بررسی و تحقیق و حرکت در مسیر علمی را از وظیفه دانشگاه‌ها و افراد دانشگاهی برشمرد و افزود: دانشگاه حتما باید به شکل مستقل از فضاسازی‌ها و حاشیه‌هایی که ایجاد می‌شود حرکت خود را ادامه دهد و جامعه و حکومت باید به دانشگاه این فرصت را بدهد که دارای استقلال فکری  و اندیشه ای باشد .
 
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان تصریح کرد: برقراری پیوند صحیح و مناسب بین دانشگاه و جامعه از ضروریات پیشرفت کشور است .
 
دکتر هنر بخش رئوف رئیس سابق دانشگاه سمنان نیز در این آئین گفت: کیفیت بخشی به فعالیت‌های مختلف دانشگاه از اولویت‌های کاری ام بوده است و خوشبختانه توفیقات خوبی حاصل شده است .
وی به بخشی از این فعالیت‌ها اشاره کرد و افزود: ارتقاء اعضای هیات علمی، افزایش تعداد مقالات چاپ شده در ژورنال‌های مختلف بین المللی، افزایش تعداد مجلات علمی پژوهشی ، قرار گرفتن دانشگاه سمنان در بین موثرترین دانشگاههای دنیا ، کسب یک درصد برتر در بخش مقالات ، سهم مطلوب دانشگاه از رتبه بندی های مختلف ، تاسیس دفتر کنسولی دانشجویان غیر ایرانی استان در دانشگاه ، انعقاد تفاهم نامه علمی با دانشگاه ایگر مجارستان ، تجهیز مرکز داده ها و ایجاد زیر ساخت مناسب ، ایجاد مرکز تخصصی آپا و تکمیل و بهره برداری از طرحهای مختلف عمرانی از جمله اقدامات انجام شده در مدت مسئولیتم در دانشگاه سمنان بوده است .
دکتر مسعود نصیری زرندی سرپرست جدید دانشگاه سمنان هم در این آئین به برنامه های خوداشاره کرد و گفت : استفاده از تجارب هیات علمی و ظرفیتهای نهادهای مردمی، رعایت قوانین و مقررات ،اجرای سیاستها و برنامه های کشور و وزارت علوم ، رعایت منشور اخلاقی در حفظ بیت المال ، پر هیز از تجمل گرایی و توجه به منابع انسانی ، اتوماسیون نمودن فرآیندها ، ارتقای فرهنگی و اجتماعی ، ایجاد آرامش و نشاط ، ایجاد کانون فارغ التحصیلان دانشگاه و حمایت از شرکتهای دانش بنیان از جمله ی این برنامه هاست .
دکتر نصیری با بیان اینکه هیچ وابستگی به حزب و گروهی ندارم خاطر نشان کرد: استفاده از رهنمودهای مقام معظم رهبری و  حضرت امام خمینی (ره ) سرلوحه کاری اینجانب خواهد بود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: