• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-1494-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

همزمان با هفته هنر انقلاب:

رونمایی از 3کتاب و آلبوم موسیقی در سمنان/ 48 هنرمند استان تجلیل شدند

در آیینی با حضور رئیس حوزه هنری و مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ضمن رونمایی از سه جلد کتاب و آلبوم موسیقی، از 48 هنرمند و اهل‌قلم استان سمنان تجلیل شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، داود یاراحمدی رئیس حوزه هنری استان سمنان در این آیین با تجلیل از جایگاه شهید آوینی با آثار درخشان و همچنین شهادت خود، در هنر انقلاب اظهار کرد: سید شهیدان اهل قلم، هنر متعهد به حقیقت را به همه ما آموزش عملی داد.

وی با بیان اینکه هنرمندان استان سمنان در سال 96 سال پرکاری را پشت سر گذاشتند افزود: این همایش نیز به بهانه تجلیل از آن دسته از هنرمندان و اهل قلم حوزه هنری برگزار می‌شود که در یک سال اخیر، با خلق آثار خود به هنر انقلاب کمک کردند.

یاراحمدی با بیان اینکه در این همایش از 48 فعال هنری حوزه هنری استان تجلیل می‌شود اضافه کرد: علاوه بر این امروز کتاب"الو لیلی" اثر حسینعلی جعفریان و دو آلبوم"آثار استاد پایور" و "ناوک" از تولیدات حوزه هنری استان نیز رونمایی می‌شود.

رئیس حوزه هنری استان سمنان بر لزوم حمایت بیشتر این نهاد انقلابی از آثار هنرمندان انقلابی تاکید و تصریح کرد: حوزه هنری از آثاری که در زمینه هنر انقلاب و آیینی خلق می‌شوند حمایت می‌کند.

حسینعلی جعفری شاعر و نویسنده سمنانی نیز از کتاب"الو لیلی" به عنوان یک مجموعه ناهمگون نام برد و گفت: اگرچه عمده کار من در زمینه داستان و رمان است اما الو لیلی دومین مجموعه شعری است که در سال‌های اخیر منتشر می‌کنم.

وی با تقدیر از تلاش‌های حوزه هنری استان در حمایت از هنرمندان هم‌استانی گفت: حوزه هنری نقش مهمی در انتشار آثار مرتبط با ادبیات پایداری در کشور و استان دارد.

امیر رحمانیان خالق ودو آلبوم رونمایی شده امروز نیز گفت: یکی از آرزوهای من این بود که "آلبوم آثار استار پایور"در زمان حیات ایشان منتشر شود اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد.

این شاگرد استاد پایور، از پایور به عنوان یکی از بزرگان موسیقی کشور نام برد و افزود: بخشی از این آلبوم در زمان حیات ایشان ضبط شد ام بخش بیشتر آن مربوط به بعد از سال 93 است.

وی با بیان اینکه آلبوم ناوک نیز دونوازی سنتور و تنبک است اظهار امیدواری کرد: این آثار مورد پسند مخاطبان موسیقی در کشور باشد.

به گزارش ایسنا در این همایش از 48 هنرمند و اهل قلم استان در بخش‌های ادبیات، ادبیات پایداری، هنرهای تجسمی، پویانمایی ، رسانه‌های دوستدار هنر و...نیز تجلیل شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: