• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-691-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان:

زمینه اعطای تسهیلات برای احداث گلخانه در شرکت کشت و صنعت شهمیرزاد فراهم شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان بر ضرورت فراهم کردن زمینه اعطای تسهیلات برای احداث گلخانه در شرکت کشت و صنعت شهمیرزاد تأکید کرد .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، سید حسن میرعماد در نشست بررسی موانع و مشکلات شرکت کشت و صنعت شهمیرزاد که با حضور معاون استاندار سمنان برگزار شد اظهار کرد: تلاش می‌شود تا مشکلات و موانع موجود برای دریافت تسهیلات برای راه‌اندازی گلخانه در این شرکت رفع شود .

وی با اشاره به زمان آغاز فعالیت این شرکت گفت: شرکت کشت و صنعت شهمیرزاد در سال ۱۳۶۷ با کمک مردم شهمیرزاد تأسیس شد و در حال حاضر حدود 16 هزار نفر سهامدار دارد .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: این شرکت با هدف احداث باغ گردو و بادام و استفاده از محصولات تولیدی و صنایع تبدیلی و سایر تولیدات باغی به‌صورت خام یا فرآوری شده تشکیل‌شده است .

وی با اشاره به مصوبات جلسه امروز اظهار کرد: درخواست صدور مجوز و طرح احداث گلخانه هیدروپونیک در مدت 15 روز آینده و همچنین کمک برای اعطای تسهیلات بانکی از محل اعتبارات اشتغال روستایی و صندوق توسعه ملی از مصوبات این جلسه بود همچنین دستور حفظ حریم 6 متری مسیر خط انتقال آب به مخازن شرکت در واگذاری‌های اداره مسکن و شهرسازی و همچنین دستور صدور مجوز انشعاب گاز به باغ شرکت از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه به تصویب رسید .

میرعماد ادامه داد: دستور اجرای طرح‌های مطالعه شده و مصوب آبخیزداری با همکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و شرکت کشت و صنعت شهمیرزاد، مذاکره با اداره کل اوقاف و امور خیریه استان برای واگذاری سهم اوقاف از اراضی موجود برای مکان‌های گردشگری و سوارکاری از دیگر مصوبات این جلسه بود .

وی گفت:رفع مشکل سیستم آبیاری تحت‌فشار شرکت کشت و صنعت شهمیرزاد و تأمین اعتبار به‌منظور رفع مشکلات این شرکت با ارائه تسهیلات کم‌بهره بانک کشاورزی و ملی در صورت ارائه طرح‌های توجیهی از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه به آن پرداخته و راهکار لازم ارائه شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: