• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-1294-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

با فروش 9 میلیارد ریالی صنایع دستی سمنان در نوروز رقم خورد:

افزایش 40 درصدی فروش صنایع دستی استان سمنان

معاون صنایع دستی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: میزان فروش صنایع دستی استان در نوروز امسال به بیش از 9 میلیارد ریال رسید .

  به گزارش ایسنا-منطقه سمنان ، «جعفر صفاخواه» با اعلام این خبر افزود: میزان فروش صنایع دستی در بازارچه های نوروزی امسال، 40 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت .

وی با اشاره به برپایی 21 بازارچه و هشت فروشگاه دائم صنایع دستی، در ایام نوروز امسال در نقاط مختلف استان سمنان، گفت: این بازارچه ها شامل 226 غرفه عرضه و فروش صنایع دستی بودند .

صفاخواه، برپایی بازارچه‌های صنایع‌دستی را در معرفی و فروش صنایع‌دستی و افزایش بازدید گردشگران از استان موثر دانست و افزود: بر اساس آمار موجود بیش از 400 هزار نفر از مسافران نوروزی از این بازارچه‌ها بازدید و خریداری کرده اند .

معاون صنایع دستی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گفت: بیش از 500 هنرمند صنایع‌دستی استان سمنان در رشته‌های سفال و سرامیک، بافته‌های داری، رودوزی های سنتی، صنایع‌دستی چوبی، قلمزنی، سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی و ... در این بازارچه‌های نوروزی حضور داشتند .

وی یادآوری کرد: استان سمنان دارای بیش از چهار هزار و 500 هنرمند صنایع دستی است و این هنرمندان در 52 رشته صنایع دستی در این استان فعالیت دارند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: