• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 971-293-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

27 فروردین

دومین دوره مسابقات کشوری پل مقوایی در دانشگاه سمنان برگزار می‌شود

دبیر انجمن علمی مهندسی عمران دانشگاه سمنان گفت: دومین دوره مسابقات کشوری پل مقوایی 27 فروردین در تالار امیر کبیر دانشگاه سمنان برگزار می‌شود.
به گزارش ایسنا-منطقه سمنان محمدی با اعلام این خبر اظهار کرد: تیم‌هایی که قصد شرکت در مسابقات را دارند باید حداکثر تا 22 فروردین با مراجعه به سایت رسمی مسابقات برای حضور در این مسابقات علمی ثبت نام الکترونیکی کنند.
دبیر انجمن علمی مهندسی عمران دانشگاه سمنان افزود: کارگاه ساخت پل مقوایی هم ۲۳ و ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ در پردیس فنی و پردیس هنر دانشگاه سمنان برگزار می‌شود .
محمدی ادامه داد: برگزاری کارگاه‌ها این امکان را فراهم می کند تا علاقه‌مندان و شرکت کنندگان قبل از شروع مسابقه اصلی به تحلیل و بررسی ایده‌های خود بپردازند .
دبیر انجمن علمی مهندسی عمران دانشگاه سمنان درباره اهمیت و ضرورت برگزاری این مسابقه گفت: به کارگیری عملی دروس اصلی رشته مهندسی عمران، استفاده از نرم افزار‌های تخصصی رشته عمران، ایجاد حس رقابت، نشاط و همکاری در میان دانشجویان و البته تماشاگران بخشی از اهداف این مسابقات است .
محمدی پیرامون نحوه ساخت پل‌های مقوایی خاطرنشان کرد: در این مسابقات شرکت کنندگان مجاز هستند با استفاده از مقوا یا کارتن ۵ لایه و چسب سیلیکاتی، سازه‌هایی بسازند که بتواند نیرویی چندین برابر وزن خود را تحمل کنند .
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه مسابقات پل مقوایی در سطح عمومی‌تری نسبت به مسابقات سازه‌های ماکارونی برگزار می‌شود، از دانشجویان رشته‌های مختلف دعوت می‌شود تا با حضور در مسابقات فضای جدیدی را تجربه کنند .
دبیر انجمن علمی مهندسی عمران دانشگاه سمنان در پایان خاطرنشان کرد:  ایده اولیه و تمامی مراحل طراحی این مسابقه تماما توسط انجمن علمی عمران سمنان صورت گرفته است و در حال حاضر این مسابقات منحصرا در دانشگاه سمنان برگزار می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: