• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 971-592-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

نماینده سمنان در توضیح جلسه کمیسیون بهداشت؛

اجرای کامل طرح تحول سلامت اولویت کمیسیون بهداشت در سال جاری

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه و سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد که کمیسیون بهداشت موضوع اجرای پزشک خانواده و پرونده‌های الکترونیک و سیستم ارجاع و اجرای طرح تحول سلامت را در سال جاری به عنوان اولویت دنبال می‌کند .

احمد همتی در گفت‌وگو با ایسنا در توضیح جلسه امروز کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به حضور مسئولان وزارت بهداشت، رییس سازمان بیمه ایران و کارشناسان مرکز پژوهش‌ها، گفت: در این جلسه درباره عملکرد وزارت بهداشت در خصوص اجرای قانون احکام برنامه ششم توسعه و احکام دائمی برنامه‌های توسعه بحث و بررسی صورت گرفت.

وی همچنین با تاکید بر اینکه کمیسیون بهداشت امسال موضوع پرونده‌های الکترونیک و پزشک خانواده را به عنوان دو اولویت مورد بررسی قرار می‌دهد،‌ افزود: برنامه وزارت بهداشت، حذف دفترچه‌های بیمه و اجرای آن به صورت الکترونیک است که طبق توضیحات ارائه شده قرار است این مهم در شش ماه اول سال جاری اجرایی شود تا بتوان سیستم سلامت روان‌تر شده و هزینه‌ها کاهش پیدا کند، همچنین هم‌پوشانی بیمه‌ها رفع شود.

عضو فراکسیون امید همچنین به موضوع تغییرات نرخ ارز اشاره و اظهار کرد: توضیحات قائم مقام وزارت بهداشت در این جلسه این بود که نرخ تجهیزات و ملزومات پزشکی با ارز مبادله‌ای محاسبه می‌شود، آنهایی که تجهیزات را با ارز آزاد وارد می‌کنند محاسبه نیز با ارز آزاد خواهد بود از این رو واردات به دو صورت آزاد و مبادله‌ای حساب می‌شود. در این باره قرار شد مکاتباتی با مسئولان تجهیزات پزشکی صورت گیرد تا موارد اختلافی رفع شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: