• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-1490-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کاهش میانگین زمان رسیدن به محل حریق به 3 دقیقه و 47 ثانیه در آتش‌نشانی سمنان

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان از کاهش میانگین زمان رسیدن به محل حریق در آتش‌نشانی سمنان به 3 دقیقه و 47 ثانیه خبر داد و گفت: سال گذشته 656 مورد آتش‌سوزي و 788 مورد عملیات امداد و نجات در اين شهرستان بوقوع پیوست .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، سعیداسمعیل پور اظهار کرد: در سال 96 سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان به 33 هزار و 662 تماسی که با سامانه 125 زده شده، پاسخ داده است که از این میزان تماس با مجموع 593 ساعت و 23 دقیقه  عملیات اطفاء و امداد و نجات و میانگین 3 دقیقه و 47 ثانیه زمان رسیدن به محل حادثه  به کار خود پایان داده است .

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان افزود: آتش‌نشانان 656مورد حوادث آتش‌سوزی را در سال96 مهار کردند .

وی با اشاره به مهمترین دلایل حریق در سمنان تصریح کرد: بي‌احتياطي، نقص فنی خودرو ، اتصالی برق و ...از مهمترین علل حریق‌های رخ داده در سمنان بوده است.

 وی با بیان اینکه بیشترین آتش‌سوزی در سمنان با 299 مورد به معابر اختصاص داشته گفت: در یک سال اخیر، حریق در ساختمان‌های متروکه، ضایعات و سطل‌های زباله و همچنین حریق پارک‌ها و فضای سبز با 132 مورد، حریق منزل مسکونی با 73 و حریق نقلیه زمینی با 54 مورد  در رتبه‌های بعدی قرار داشتند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: ماموران آتش نشاني سمنان در اين سال در 788 مورد حادثه جداگانه شامل باز کردن درب منزل و خودرو(محبوسی)، گیر کردن حلقه یا انگشتر ،تصادف و واژگونی خودرو ، آسانسور و  ....شركت داشته که بیشترین آمار حوادث با 249 مورد مربوط به محبوس شدن درکابین آسانسور بوده است  و محبوس شدن افراد در اماکن و منازل با 169مورد و گرفتن حیوانات موذی با 142 مورد در رتبه‌های بعدی قرار داشتند.

رئیس سازمان آتش نشانی سمنان همچنین افزود: تعداد 97 مورد از این حوادث آتش سوزی و امداد و نجات خارج از محدوده شهری رخ داده که توسط نیروی های عملیاتی به خوبی پوشش داده شد .

وی یادآور شد: تعداد نجات یافتگان در سال 96 در این عملیات‌ها بالغ بر 890 نفر (مرد و زن بوده که توسط نیروی های عملیاتی امداد رسانی شدند.

اسمعیل‌پور با اشاره به ارائه آموزش‌های عمومی در این سازمان شهری یادآور شد: در سال 96 تعداد 21 هزار و 243 نفر ساعت از پیش دبستانی‌ها ، مدارس سطح شهر، دانشجویان و کارکنان ادارات، شرکت‌ها، موسسات دولتی و ... دوره های آموزش مقدماتی را  در راستای ارتقا فرهنگ ایمنی فرا گرفتند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: