• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-894-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس حوزه هنری استان سمنان در گفت‌وگو با ایسنا مطرح کرد:

شعار امسال فرصتی برای شکوفاسازی اقتصاد هنر

رئیس حوزه هنری استان سمنان بر ضرورت حمایت از تولیدات هنری تاکید کرد و گفت : شعار امسال فرصت مغتنمی برای شکوفاسازی بخش مهم اقتصاد هنر است و نباید این فرصت تاریخی را از دست داد.

داود یاراحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی با اشاره به اینکه تولیدات هنری در ایران از دیرباز از بازار خوبی برخوردار نبودند اظهار کرد: تولیدات هنری در سبد خانوارهای ایرانی جایگاه مناسبی ندارد و این عدم اقبال به تولیدات هنری دلایل مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و..دارد .

وی با بیان اینکه هنر افق‌های روشن و تازه‌ای به روی انسان می‌گشاید تصریح کرد: عدم توجه به اقتصاد هنر در کشور سبب شده که کمتر از ظرفیت‌های اقتصادی فرهنگ و هنر استفاده شود .

این کارشناس ارشد اقتصاد هنر، با بیان اینکه باید در اسناد بالادستی توجه بیشتری به اقتصاد هنر شود گفت: تحقق این مهم مستلزم بهره‌گیری از مدیرانی است که هم از اقتصاد و هم از فرهنگ و به ویژه هنر درک درستی داشته باشند .

رئیس حوزه هنری استان سمنان خاطرنشان کرد : کمک به توسعه اقتصاد هنر و افزایش تولیدات فرهنگی و هنری جدای از اثرات مثبت اقتصادی به تقویت هویت فرهنگی ما نیز کمک می‌کند،

وی با بیان اینکه ورود بخش خصوصی به حوزه تولیدات فرهنگی و هنری امری ضروری است ادامه داد: در کنار ضرورت ورود بخش خصوصی به این حوزه، با توجه به اهمیت حوزه فرهنگ و هنر، حمایت دولت‌ها از تولیدات هنری ضرورتی انکارناپذیر است .

یاراحمدی با بیان اینکه نباید به کالای هنری به مثابه یک کالای لوکس نگاه کرد اضافه کرد: این نگرش، جامعه ما را از بخش وسیعی از ظرفیت‌های عظیم کالاهای فرهنگی هنری محروم می‌کند.

رئیس حوزه هنری استان سمنان با بیا اینکه کشورهای توسعه یافته که از اقتصاد پیشرویی برخوردارند نیز از تولیدات هنری و خصوصا هنرهای فاخر حمایت ویزه می‌کنند، تصریح کرد: عمده این کشورها به تولیدات هنری فاخر یارانه ویژه اختصاص می‌دهند تا آحاد مردم و علاقمندان بتوانند از مزایای کالای فرهگی و هنری بهره‌مند شوند .

این کاریکاتوریست و عکاس با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص لزوم توجه به بخش فرهنگی گفت: رهبری معظم انقلاب در همه سال‌های گذشته بیش از هر بخشی بر ضرورت حمایت از حوزه فرهنگی تاکید کرده است با این همه متاسفانه توجه به این بخش هیچ‌گاه متناسب با تاکیدات معظم له نبوده است اگرچه گام های خوبی هم در این بخش برداشته شده اما هنوز تا رسیدن به آنچه مدنظر رهبری انقلاب است فاصله زیادی وجود دارد .

وی از نامگذاری امسال به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی به عنوان یک فرصت برای حوزه فرهنگ و هنر نام برد و اظهار کرد: توجه به آثار فرهنگی و هنری به عنوان آثار و تولیدات و کالای فاخر فرهنگی و هنری می تواند به رونق بیش از پیش اقتصاد فرهنگ و هنر در ایران کمک کند .

این کارشناس ارشد اقتصاد هنر در پایان خواستار سرمایه‌گذاری بیشتر در حوزه فرهنگ و هنر شد و گفت: فعال‌سازی این بخش مهم از اقتصاد می‌تواند بخش مهمی از مشکلات حوزه اشتغال را در کشور حل کند.


انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: